2,5-karatowy diamentowy pierścionek zaręczynowy

Czy to na zaręczyny, czy na rocznicę ślubu, pierścionek z brylantem jest najbardziej poszukiwanym klejnotem na tego rodzaju okazję.

W przypadku tego projektu pierścionka z brylantem, przedstawiamy krok po kroku projektowanie i wykonanie niestandardowego pierścionka zaręczynowego z potrójnej cholewki wysadzanej dużym owalnym diamentem o masie 1,7 karata. Zauważysz na zdjęciu, że trzonek jest wysadzany 1,6-milimetrowymi okrągłymi diamentami, co daje w sumie 1,7 karata diamentu.

W sumie ten pierścionek jest wysadzany 2,5 karatowym diamentem.

2,5-karatowy pierścionek z brylantem z dużym 1,7-karatowym owalnym diamentem

Zbliżenie na pierścionek przedstawiający duży owalny diament z załamanym światłem, 10 pierścionek został wykonany na zamówienie przez nasz niestandardowa usługa biżuterii on line

Projektowanie własnego pierścionka zaręczynowego

Jeśli przygotowywałeś swoją propozycję i masz już swój wyjątkowy pomysł na propozycję, z pewnością nauczyłeś się wybrać idealny pierścionek zaręczynowy dla swojej narzeczonej.

Z tego, co kocha i już nosi, już wiesz:

  • jej rozmiar pierścionka
  • jaki złoty kolor ona preferuje
  • wzór pierścionka, który najlepiej pasuje do niej (pasjans, pavé… cienki lub duży pierścionek)
  • Twój budżet, aby określić rozmiar, jakość i kształt diamentu

Te szczegóły są ważne, aby Twój jubiler mógł pomóc Ci zaprojektować własny pierścionek zaręczynowy z brylantem (lub innym kamieniem szlachetnym).

W przypadku tego projektu naszym klientem był narzeczony, który w tajemnicy tworzył dla niej idealny pierścionek zaręczynowy w oparciu o to, co wiedział, że stanie się hitem.

Ponieważ nasz klient wiedział, czego chce dla swojej narzeczonej, rozwój projektu był niewielki, a naszym zadaniem było nadanie kształtu naszym pomysłom.

Ten projekt pierścionka jest najpierw modelowany w 3D i zbudowany wokół głównego diamentu. Cyfrowy product pierścionka umożliwia wykonanie renderowania zdjęć naszego wirtualnego pierścionka w celu walidacji ostatecznego projektu projektu z narzeczonym.

stwórz własny niestandardowy pierścionek z brylantem

Jak widać na zdjęciach, ten projekt pierścionka jest wykonany wokół dużego owalnego diamentu osadzonego na potrójnym trzonku, który jest wysadzany małymi okrągłymi diamentami. Ten rodzaj projektowania to klasyka w biżuterii, częścią projektu było znalezienie idealnego diamentu pod względem wielkości, kształtu i jakości w budżecie naszego klienta.

zaprojektuj własny pierścionek zaręczynowy z renderowaniem widoków

Ten krok umożliwia zamrożenie projektu bez niejasności i nie zapominając o każdej części, a po walidacji projektu możemy przejść do metalowej produkcji pierścionka.

1,7 karatowy owalny diament: cena, jakość i certyfikat

Pierścionek jest zaprojektowany wokół głównego diamentu w kształcie owalu, którego jakość to kolor F i czystość SI2 o bardzo dobrym szlifie.

Na taki owalny diament ważący 1,7 karata trzeba liczyć się z budżetem około 9000 dolarów w zależności od jakości (HSI) i wyższej, jeśli planujesz kupić dobrej jakości owalny diament.

Sprawdź nasz poradnik jak wybrać diament.

Ważne jest, aby podkreślić potrzebę zdobycia wiedzy na temat diamentów, gdy nadejdzie czas, aby wybrać pierścionek z brylantem. Podczas gdy wszyscy wiedzą o 4C w ocenie jakości diamentu, niewiele osób wie o znaczeniu cięcia wysokiej jakości, które odzwierciedla zdolność diamentu do iskrzenia.

Jak często mówię naszym klientom, kolor diamentu nie jest tak ważny jak jakość szlifu. Twoja narzeczona nigdy nie odnajdzie naszego, jeśli jej pierścionek z brylantem jest wysadzany diamentem w kolorze E lub I, ale na pierwszy rzut oka zauważy blask jej diamentu.

Taki diament zawsze posiada atest niezależnego laboratorium gemmologicznego, który dla naszego diamentu przedstawiamy poniżej.

Certyfikat owalnego diamentu 1,7ct

1,7 karatowy owalny diament F, certyfikat SI2 widoczny on line tutaj

Zauważysz, że tak duży diament jest prawie zawsze wygrawerowany laserowo na obręczy dla lepszego śledzenia kamienia i jako zabezpieczenie przed oszustwami.

owalny certyfikat diamentu z grawerem laserowym

Przypadek tego diamentu doskonale ilustruje, w jaki sposób można wybrać studnię diamentową.

Brak wiedzy o kryteriach klasyfikacji diamentów i ich wpływie na jego świetlistość skłania wielu nabywców do wyścigu o najlepsze kryteria, co szybko podnosi cenę diamentu.

Jednak dla tych, którzy wiedzą, jak ocenić wpływ czystości i jakości cięcia na pożary diamentu, można wtedy wybrać diamenty z pewnymi drobnymi defektami (takie jak zanieczyszczenia tego dużego diamentu widoczne dla oka pod pewnymi kątami ), które pozostają całkowicie niezauważone w samym środku płomieni diamentu (ze względu na jakość szlifu).

Dzięki temu można kupić diamenty o bardzo pięknym wykończeniu znacznie taniej niż diamenty doskonałe, których niewprawne oko nie jest w stanie odróżnić od innych.

Wykonanie niestandardowego pierścionka zaręczynowego

Gdy projekt pierścionka z brylantem zostanie zatwierdzony przez klienta i posiadany diament, możemy go wyprodukować. Najpierw drukujemy w 3D product 3D w żywicy, która może być użyta do odlania pierścionka.

Drukowanie 3D spersonalizowanego projektu pierścionka

Wzór pierścienia jest drukowany w żywicy za pomocą drukarki 3D z pliku cyfrowego uprzednio zatwierdzonego przez klienta. 10 etap trwa kilka godzin i pozwala uzyskać nasz pierścionek zgodny z projektem z dokładnością do 30 mikronów (,03 milimetra lub ,0012 cala).

woskowy model niestandardowego pierścionka zaręczynowego z 1,7-karatowym owalnym diamentem

Pierścionek woskowy wydrukowany w 3D z wcześniej wykonanego pliku CAD

Odlew diamentowego pierścionka z 18-karatowego białego złota

Złoty pierścionek uzyskuje się poprzez odlewanie w wosku traconym. Mistrz woskowy służy do wykonywania ogniotrwałej formy gipsowej, która po wyschnięciu zostanie wypalona, ​​aby zniszczyć matrycę. Żywica jest sublimowana przez ciepło i uwalnia przestrzeń wewnątrz formy.

Stopiony metal jest następnie wlewany do wnętrza formy i wypełnia wnęki w jej wnętrzu.

10 movie bardzo dobrze podsumowuje etapy procesu, ale dotyczy innego projektu pierścienia:https://www.youtube.com/observe?v=jy1hvLCI36Y

Oto pierścionek z białego złota uzyskany przez odlewanie w wosku traconym, surowy steel można zobaczyć tuż po procesie odlewania przed wykończeniem i osadzeniem kamienia.

2,5-karatowy pierścionek z brylantem odlewany z surowego złota

Oprawa diamentowa

Po procesie odlewania pierścionek jest następnie gratowany i przygotowywany do umieszczenia w korpusie pierścionka olśniewających diamentów.

2,5-karatowy pierścionek z brylantem

Zdjęcia przedstawiające iskierki diamentów2,5-karatowy pierścionek z brylantem

2,5-karatowy pierścionek z brylantem na dłoni

Widok pierścionka na palcu, wyróżnia się duży diament

Po więcej informacji: