Aesthetic Treatment Trends of 2022

Ponieważ ponad połowa światowej populacji mieszka obecnie w miastach, zrozumiałe jest, że ludzie są coraz bardziej skrępowani wyglądem swojego ciała. Rozwój kosmetologii medycznej okazał się lukratywną i obiecującą branżą, a my zobaczymy, że będzie to kontynuowane.

8 najważniejszych trendów w leczeniu estetycznym w 2022 roku

Estetyka to stale zmieniająca się branża i aby być na bieżąco z trendami, musisz sprawdzić niektóre z najważniejszych trendów estetycznych. Oczywiście byłoby wspaniale, gdybyś mógł wyprzedzić krzywą. Mając to na uwadze, przygotowaliśmy listę nadchodzących zabiegów estetycznych na 2022 rok.

1. Botox i wypełniacze

Jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych jest wstrzyknięcie botoksu, znana również jako toksyna botulinowa. Ten preparat do wstrzykiwania działa poprzez blokowanie impulsów nerwowych, które powodują skurcze mięśni, co może prowadzić do zmarszczek i innych oznak starzenia.

Z biegiem lat wzrosło również zastosowanie wypełniaczy, a kwas hialuronowy jest jednym z najpopularniejszych wyborów. Kwas hialuronowy to naturalnie występująca w naszym organizmie substancja, która pomaga zachować gładką i nawilżoną skórę. Jednak wraz z wiekiem produkcja kwasu hialuronowego przez nasz organizm spowalnia, co prowadzi do powstawania zmarszczek i drobnych linii na twarzy. Wypełniacze są stosowane w celu uzupełnienia utraty tej substancji, dzięki czemu może ona ujędrnić skórę i zmniejszyć zmarszczki na twarzy.

2. Niechirurgiczna plastyka nosa

Nieoperacyjna plastyka nosa staje się popularna, ponieważ jest mniej inwazyjna, wiąże się z mniejszym ryzykiem i ma krótsze czasy powrotu do zdrowia niż tradycyjne operacje. Podczas gdy tradycyjne techniki wymagają nacięć w celu zmiany kształtu chrząstki i struktur kostnych w nosie, nowsza forma niechirurgicznej plastyki nosa wykorzystuje wstrzykiwane wypełniacze, takie jak Radiesse i Sculptra Aesthetic, w celu skorygowania problemów takich jak asymetria lub zwiotczenie skóry bez wykonywania nacięć w nosie. Zastrzyki wypełniające podawane są w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu zabieg nie odczuwa bólu.

3. Increase anty-zoom

Pojawił się nowy trend w zabiegach estetycznych, który nazywa się anty-zoom boom. Nowy craze skupia się na zmniejszeniu rozmiaru oczu i nadaniu im bardziej naturalnego wyglądu. Odbywa się to za pomocą wypełniacza, który pomaga ujędrnić skórę wokół oczu.

Boom anty-zoom został spopularyzowany przez takie gwiazdy jak Heidi Klum i Kim Kardashian, które mają małe oczy z niewielką lub żadną definicją między górną i pod powieką.

4. IV Terapia glutationowa na bazie glutationu

Terapia glutationem na bazie IV to rewolucyjny zabieg, który polega na wstrzykiwaniu przeciwutleniacza glutationu bezpośrednio do żyły. Terapia IV na bazie glutationu była stosowana w wielu problemach skórnych, takich jak zmarszczki i pigmentacja. Jest również stosowany w innych stanach, takich jak astma, alergie i chroniczne zmęczenie.

5. Terapia komórkami macierzystymi

Terapia komórkami macierzystymi to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych w 2021 roku. Pobierając własne komórki macierzyste z tkanki tłuszczowej i wstrzykując je z powrotem w miejsca, w których są potrzebne, możesz wspomóc gojenie ran i redukcję blizn. Naturalne właściwości lecznicze komórek macierzystych sprawiają, że jest to idealny zabieg do zabiegów odmładzania twarzy, takich jak wypełniacze ust i zastrzyki z botoksu.

6. Operacja odmładzania nosa

Zabieg odmładzania nosa to zabieg, który zmniejsza wygląd nosa poprzez jego kształtowanie i poprawianie jego konturów. Operacja jest najczęściej wykonywana w celu zajęcia się zmianami związanymi z wiekiem w nosie, ale może być również stosowana do poprawy wyglądu krzywego lub asymetrycznego nosa.

7. IV terapia witaminowa

Terapia witaminą IV istnieje od lat pięćdziesiątych, ale dopiero niedawno stała się głównym nurtem leczenia niektórych rodzajów chorób skóry, takich jak trądzik i trądzik różowaty. Zabieg polega na wstrzyknięciu witamin i innych składników odżywczych bezpośrednio do krwiobiegu poprzez kroplówkę dożylną. Celem jest wzmocnienie naturalnej obrony organizmu przed stanami zapalnymi, które mogą powodować te stany.

Spodziewamy się, że 10 pattern będzie się rozwijał w ciągu najbliższych kilku lat, ponieważ coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z korzyści płynących z terapii witaminowej IV dla zdrowia ich skóry.

8. Wypełniacze skórne

Wypełniacze skórne stają się coraz bardziej popularne jako sposób na poprawę wyglądu Twojej skóry. Wypełniacze skórne mogą być stosowane do wygładzania drobnych linii i zmarszczek lub korygowania wklęsłych lub zapadniętych policzków. Mogą być również używane do powiększania ust i wzmacniania kości policzkowych.

Na zakończenie

Ostatecznie nie ma znaczenia, gdzie mieszkasz ani jaki masz budżet – zabiegi estetyczne będą nadal popularne w najbliższej przyszłości. Jeśli szukasz podniesienia policzka lub nosa i czujesz się zdenerwowany, nie czekaj. Skontaktuj się z najlepszym chirurgiem plastycznym i umów się na konsultację. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.