ARM & HAMMER Laundry launches concentrated formula liquid detergents to accelerate sustainability efforts – Retail Times

Firma ARM & HAMMER™ Laundry, zaangażowana w stosowanie zrównoważonych praktyk przy produkcji detergentów do prania, gdy tylko jest to możliwe, z przyjemnością ogłasza działania, które mają zmniejszyć zużycie plastiku o około 7 milionów funtów i zużycie wody o około 118 000 ton do 2024 roku wraz z uruchomieniem ARM & Płynny detergent do prania HAMMER™ o skoncentrowanej formule.

Wprowadzone na rynek w 2022 roku skoncentrowane płynne detergenty ARM & HAMMER™ Laundry są formułowane z mniejszą ilością wody i mniejszymi opakowaniami, co zmniejsza zużycie plastiku i wody na wsad. Z 2 razy silniejszymi odplamiaczami w każdej kropli w porównaniu z wiodącym tanim detergentem, skoncentrowany płyn do prania ARM & HAMMER™ wymaga mniejszej dawki na wsad niż poprzednie formuły, jednocześnie oferując konsumentom taką samą moc czyszczenia przy każdym praniu jak wcześniej.

Co więcej, mniejsze opakowania ze zmniejszonym całkowitym transportem towarów wspierają niższe emisje, a formuły zaprojektowane do pracy w zimnej wodzie pomagają zmniejszyć ślad węglowy portfolio ARM i HAMMER™.

„Jako wiodąca marka artykułów gospodarstwa domowego jesteśmy dumni z postępu, jaki poczyniliśmy w kierunku poprawy zrównoważonego charakteru naszych produktów i praktyk produkcyjnych” — powiedziała Laurie Kirschner, starszy dyrektor ds. marketingu w firmie ARM & HAMMER™. „Nasze ostatnie wysiłki kontynuują 10 rozmach i jesteśmy na dobrej drodze, aby wywrzeć jeszcze większy wpływ dzięki naszym nowym skoncentrowanym płynnym detergentom”.

Pojemniki na płynny detergent do prania ARM & HAMMER™ są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i nadają się do recyklingu. Firma zaczęła wykorzystywać tekturę makulaturową do czyszczenia pudełek po sodzie i sodzie oczyszczonej w 1907 roku, na długo zanim recykling stał się nawykiem konsumentów lub normą w produkcji papieru – i to zobowiązanie jest kontynuowane do dziś dzięki długotrwałej współpracy z How2Recycle. Partnerstwo ma na celu edukowanie konsumentów w zakresie recyklingu opakowań na pranie ARM & HAMMER™.

Wysiłki ARM & HAMMER™ Laundry zmierzające do zmniejszenia ogólnego zużycia plastiku i wody opierają się na długoletnich inicjatywach zrównoważonego rozwoju na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Church & Dwight (producent detergentów do prania ARM & HAMMER™) wykorzystuje w swoich zakładach 100% certyfikowaną odnawialną energię elektryczną do produkcji formuł detergentów do prania. Jako certyfikowany producent Environmentally friendly-e®, jej zakłady produkują detergenty do prania ARM & HAMMER™ przy użyciu sprawdzonej odnawialnej energii elektrycznej.

Agencja Ochrony Środowiska doceniła te wysiłki, umieszczając firmę na liście Environmentally friendly Electricity Partnership Best 100.