Asda i Deliveroo łączą siły, aby szybko wprowadzić na rynek artykuły spożywcze na żądanie

Nowe partnerstwo między Asda i Deliveroo obejmie dostawę artykułów spożywczych na żądanie do gospodarstw domowych w Wakefield, Leeds i Manchesterze, ponieważ usługa zostanie wprowadzona do 15 sklepów Asda.

Wprowadzenie, które rozpocznie się w sierpniu, umożliwi klientom wybór spośród ponad 2400 produktów z gamy Asda – od plastrów po torty urodzinowe – i dostarczenie ich do domu w ciągu kilku minut przez sieć kierowców Deliveroo.

Klienci robiący zakupy za pośrednictwem aplikacji Deliveroo będą mogli również wybierać z gamy produktów codziennego użytku, których cena została dopasowana tak, aby oferować najlepszą możliwą wartość wśród artykułów gospodarstwa domowego, takich jak torebki herbaty, płatki śniadaniowe i mrożony groszek.

Simon Gregg, starszy wiceprezes ds. handlu elektronicznego w firmie Asda, powiedział: „Chcemy stworzyć więcej możliwości wygodnego kupowania ulubionych produktów Asda i oferować najszerszy wybór opcji dostawy ze wszystkich sklepów spożywczych, dając klientom elastyczność w wyborze sposobu i terminu kupuj u nas. Nasza współpraca z Deliveroo rozszerzy to jeszcze bardziej, ponieważ klienci Asda w całej Wielkiej Brytanii wkrótce będą mogli otrzymać produkty w ciągu zaledwie 30 minut”.

Ambitne plany uruchomienia do końca roku 300 sklepów Asda na platformie Deliveroo jeszcze bardziej zwiększą liczbę opcji dostaw dostępnych w supermarkecie.

Podwieczorek to najpopularniejszy czas na składanie zamówień spożywczych przez klientów Deliveroo. Najczęściej zamawiane produkty to sklep z doładowaniami i produkty do przygotowywania posiłków.

Georgie Williams, dyrektor działu spożywczego, Uk&I, w Deliveroo, dodał: „Asda oferuje świetny stosunek jakości do ceny i cieszymy się, że klienci Deliveroo mogą robić zakupy z szerokiej gamy produktów, zapewniając jeszcze większy wybór rodzinom i gospodarstwom domowym w całej Wielkiej Brytanii. Wszystko dostarczone do twoich drzwi w ciągu kilku minut.

Kredyty obrazkowe: