Bobby’s Schiedam Dry Gin wprowadza dwa RTD na lato – Retail Times

Bobby’s, holendersko-indonezyjska firma zajmująca się ginem i jeneverem, wprowadziła na rynek swoje pierwsze w historii RTDs – gin ​​z tonikiem oraz unikalne połączenie ginu i różowej lemoniady w formacie 250 ml.

Zaprojektowany, aby wykorzystać imponujący 23% ogólny wzrost formatu, Bobby’s zamierza przejąć udział w obecnie 185 milionach funtów w rynku off-trade RTD (WSTA).

Z siedzibą w domu ginu, Schiedam, rodzinnej firmie uruchomionej w Wielkiej Brytanii w 2019 roku. Dystrybuowana przez dystrybutora roku IWSC, firmę Spirit Cartel, jej gin i jenever zawierają mieszankę smaków holenderskich i indonezyjskich.

Puszki RTD mają 9% ABV każda, z charakterystycznym wzorem z wzorem „Ikat”, tradycyjnym indonezyjskim wzornictwem. Wariant G&T zawiera gin Bobby’s w połączeniu z wysokiej jakości tonikiem i naturalnym pomarańczowym aromatem – nawiązującym do zalecanej porcji płynnego rdzenia, plasterka pomarańczy ozdobionego goździkami.

W przypadku Różowej Lemoniady Bobby’s nawiązał współpracę z lokalną firmą „Pinkyrose”, która produkuje gamę ręcznie robionych, całkowicie naturalnych syropów z lemoniadą. W tym przypadku wykorzystany syrop to charakterystyczna przyprawiona cytryna i róża, które nadają mu świeży i pikantny smak, uzupełniając i wzmacniając „wschodnie” aspekty ginu.

Dżin Bobby’ego zawiera osiem roślin botanicznych, a jenever pięć. W ginu jałowiec silnie zakotwicza płyn, a goździk, pieprz sześcienny, cynamon i trawa cytrynowa nadają charakterystyczny „wschodni” factor. Całość uzupełniają owoce dzikiej róży, koper włoski i kolendra. Nazwa Bobby’s pochodzi od dziadka dwóch założycieli, który wyemigrował do Holandii w latach pięćdziesiątych, ale zatęsknił za smakiem Indonezji i zaczął nasycać holenderski jenever przyprawami ze swojej ojczyzny. Zainspirowany tą historią, w 2014 roku jego wnukowie nawiązali współpracę z jedną z najstarszych gorzelni w Holandii, Hermanem Jansenem, aby stworzyć gamę napojów.

Bobby’s G&T/Bobby’s Gin & Pink Lemonade, 9% ABV. Sugerowana cena detaliczna: 3,50 GBP/250 ml. Dostępne w Berkmann Wines, Dunn’s i HT Beverages. @BobbysGin / bobbysdrygin.com.