Dlaczego moje włosy z tyłu są krótsze?

Jeśli uważasz, że jesteś jedyną osobą, która ma krótkie włosy z tyłu w porównaniu do włosów z przodu, nie jesteś sam. Jest wielu ludzi, którzy się tym bawią. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje kilka rozwiązań.

Dlaczego moje włosy są krótsze z tyłu niż z przodu?

Szczerze mówiąc, nierzadko zdarza się, że włosy z tyłu są krótsze niż z przodu. To dlatego, że kosmyki włosów rosną w różnym tempie. Niektóre włosy po prostu rosną szybciej niż inne. Poza tym może to również wynikać z faktu, że wzór twoich kręconych włosów nie jest taki sam na całej głowie lub z nietypowych warunków skóry głowy, które powodują problemy z porostem włosów.

Poniżej znajdziesz więcej powodów, dla których Twoje włosy z tyłu mogą być krótsze i co z tym zrobić. Najczęstsze powody, dla których twoje włosy są krótsze z tyłu to:

  • Zniszczone lub suche włosy
  • Kręcone włosy
  • Nietypowe stany skóry głowy
  • Ciasne fryzury
  • Spanie ze związanymi lub rozpuszczonymi włosami

Osoby, które mają kręcone włosy, zazwyczaj mają różne wzory loków. Nie każdy lok podkręca się dokładnie w ten sam sposób. Zwijany wzór z tyłu głowy może wyglądać bardziej nierówno niż z przodu głowy. Wygląda więc na krótszą. Jeśli masz kręcone włosy, często wydają się just one krótsze z tyłu niż z przodu, nawet jeśli nie są zniszczone.

Noszenie ciasnego koka, warkocza lub kucyka to fajne, ostre design and style. Ale jest minus. Jeśli śpisz w tych stylach, może to powodować tarcie o poduszkę. A to może powodować węzły. Kiedy budzisz się rano i szczotkujesz włosy, prawdopodobnie złamiesz kilka kosmyków, wyrywając z nich supły. Ponownie efektem końcowym są krótsze włosy z tyłu głowy niż z przodu. Ponadto zakładanie tych fryzur może spowodować, że włosy staną się cienkie.

Naprawy nierównych włosów

Fryzura

Zawsze możesz przyciąć własne włosy do równej długości. Tylko upewnij się, że wyrównasz. Jeśli masz zamiar zrobić to sam w domu, użyj bardzo ostrych nożyczek. Najlepsze są nożyczki do salonu. Najpierw trochę zmocz włosy. Następnie podziel włosy na dwa kucyki. Użyj do tego gumki. Przycinaj włosy, aż je wyrównasz.

Inną opcją jest udanie się do dobrego salonu na strzyżenie. Możesz nawet wybrać fryzurę, która dobrze dopasuje się do krótkich włosów z tyłu. Na przykład możesz dostać klin. Mokry klin bardzo dobrze sprawdza się, gdy włosy z tyłu są krótsze. Wygląda bardzo naturalnie. Nawet krótki bob lub fryzura pod kątem będą dobrze działać.

Nawilżacz

Jeśli twoje włosy z tyłu są krótsze z powodu zniszczenia, wypróbuj dobry balsam. Możesz nawet wypróbować dobry olejek do włosów. Te elementy pomogą naprawić włosy, które zostały zniszczone podczas szczotkowania. Łatwiej będzie też rozczesać te supły kremem nawilżającym lub olejkiem do włosów. Pamiętaj, aby używać dobrego szamponu, który zawiera również witaminy i odżywki.

Dobra dieta

Nie możesz mieć zdrowych włosów bez zdrowej diety. Pamiętaj, aby jeść wszystkie właściwe produkty, aby mieć zdrowe włosy. Jajka świetnie nadają się do zdrowych włosów. Mają w sobie dużo białka. Szpinak to kolejny dobry wybór. Posiada witaminę C i beta karoten. Jedzenie winogron może przyspieszyć wzrost włosów. Winogrona mają w sobie ohc. Wszędzie, jedzenie świeżych owoców i warzyw może zapewnić zdrowe włosy.

Unikaj ciasnych fryzur

Ciasne warkocze i kucyki mogą skrócić włosy z tyłu. Jeśli nadal chcesz nosić te fryzury, upewnij się, że twoje włosy są luźne przed pójściem spać. Pomoże to w wyrywaniu włosów i łamaniu.

Leczenie stanów skóry głowy

Istnieje wiele schorzeń skóry głowy, które mogą powodować uszkodzenia i niezdrowe włosy. Jednym z nich jest łysienie plackowate. W rzeczywistości może powodować wypadanie włosów w łatach lub wypadanie wszystkich włosów. Istnieje kilka sposobów leczenia tego stanu podczas wizyty u lekarza. Pomocny może być masaż skóry głowy, leki przeciwhistaminowe i nawilżanie skóry głowy.
Inny stan to włosy bambusowe. Jest to stan skóry głowy, który może powodować wysuszanie i łamanie włosów. Zasadniczo można go traktować tak samo jak łysienie plackowate. Stosowanie oleju jojoba i przyjmowanie suplementów witaminowych może również pomóc w obu tych stanach. Oba te warunki mogą powodować, że masz krótsze włosy z tyłu niż z przodu.

Fryzury na zdrowe włosy

Lato to wspaniały czas na słońcu. Ale całe to słońce może zniszczyć twoje włosy. Twoje włosy muszą być chronione przed słońcem. Najważniejsze jest to, że te ostre promienie UVA i UVB mogą mieć wpływ na twoje włosy. Rozważ noszenie słomkowego kapelusza lub chusty na głowę, która wygląda jak laska, gdy jesteś na słońcu. Pomoże to zapobiec blaknięciu, wysuszeniu i łamaniu włosów.

Nadmierne mycie włosów to zły nawyk pielęgnacyjny. Zbyt intensywne mycie włosów tylko pozbawi Twoje włosy potrzebnych olejków. Twoje włosy potrzebują tych olejków, aby wyglądały zdrowo i były mocne. Staraj się myć włosy tylko w odstępach 2-3 dni. Twoje włosy wyglądają na zbyt brudne między szamponami, wybierz zamiast tego suchy szampon. To doskonała alternatywa.

Dziś prawie każdy suszy i prasuje włosy. Na krótką metę Twoje włosy wyglądają lepiej, gdy to robisz. Zła wiadomość jest taka, że ​​suszenie i prasowanie na płasko z czasem może je uszkodzić. Na rynku jest mnóstwo dobrych produktów, które chronią włosy przed suszeniem i prasowaniem na płasko. Wiele z nich to spraye, a nawet kremy, które nakładasz. Pamiętaj, aby użyć ich przed suszeniem lub prasowaniem włosów. Twoje włosy ci podziękują.