Drony Amazon US startują w tym roku

Amazon rozpoczyna dostawę dronami w Kalifornii, co oznacza pierwszy debiut dronów tego detalisty w United states of america

Według Wall Street Journal, wiadomość nadchodzi tuż po piętach konkurentom Walmart i Google/Alphabet Inc., które już testują i korzystają z dostarczania dronami raporti prawie 10 lat po tym, jak Amazon po raz pierwszy ogłosił, że będzie korzystał z dronów do dostawy.

Amazon uruchomił dostawę dronem dziewięć lat temu w Anglii, a dwa lata temu uzyskał zgodę FAA na wdrożenie w United states, według WSJ.

Pierwsze dostawy amerykańskiego Amazona będą miały miejsce w Lockeford, poinformował Amazon w komunikacie prasowym.

„Jeśli zostaną zidentyfikowane przeszkody, nasz dron automatycznie zmieni kurs, aby bezpiecznie je ominąć” – stwierdził Amazon w komunikacie prasowym. „Gdy nasz dron schodzi w dół, aby dostarczyć paczkę na podwórko klienta, dron zapewnia, że ​​wokół miejsca dostawy znajduje się niewielki obszar, w którym nie ma ludzi, zwierząt ani innych przeszkód”.

„Obietnica dostawy dronami często przypominała science fiction. Pracowaliśmy przez prawie dekadę, aby to urzeczywistnić” – stwierdził Amazon. „Opracowanie tych przełomowych technologii zajęło lata wymyślania, testowania i ulepszania. Cieszymy się, że możemy je wykorzystać do realizacji dostaw do klientów”.

Klienci Lockeford zobaczą produkty kwalifikujące się do Key Air na Amazon podczas zakupów w witrynie.

„W przypadku tych dostaw dron poleci do wyznaczonego miejsca dostawy, zejdzie na podwórko klienta i zawiśnie na bezpiecznej wysokości. Następnie bezpiecznie zwolni paczkę i wzniesie się z powrotem na wysokość” – powiedział Amazon.