Dzień Ziemi to każdy dzień, w którym Twoja wiedza specjalistyczna łączy się ze zrównoważonym rozwojem i sprzedażą detaliczną

Jedną z ważnych rzeczy, które tutaj robimy, jest dostarczanie odpowiednich materiałów marketingowych do właściwych sklepów we właściwym czasie. Istotną częścią naszej działalności jest wiedza fachowa towarzysząca każdemu zamówieniu, które trafia pod drzwi sklepów naszych klientów. Zrównoważony rozwój jest częścią naszej wiedzy.

W ubiegłym roku GSP zwiększyło nasze możliwości drukowania, instalując dwie nowe drukarki AGFA Jeti Tauro H3300 UHS LED. Jedna maszyna pracuje w naszym zakładzie w Clearwater na Florydzie, a druga w naszym certyfikowanym zakładzie partnerskim na rzecz zrównoważonego ekologicznego drukowania w Madison w stanie Wisconsin. W GSP zrównoważony rozwój jest ważnym kryterium dla wszystkich naszych urządzeń. Jako nowy pracownik chciałem dowiedzieć się więcej o tych procesach, a oto czego się dowiedziałem:

• Mogą drukować na prawie każdym materiale, zwłaszcza na produkcie z recyklingu.
• Drukują na tkaninie, która łatwo poddaje się recyklingowi na granulki, a więcej o tym za minutę.
• Te prasy zużywają około 30 procent mniej atramentu.
• Te prasy wykorzystują atramenty na bazie wody.

Atramenty zmieniały się na przestrzeni lat. Kiedyś były oparte na lotnych związkach organicznych (LZO) i te rozpuszczalniki nie są dobre dla powietrza, którym oddychamy. Gdy lotne związki organiczne wyparowały do ​​powietrza, atrament wyschł. Teraz światło LED przechodzi przez drukowany materiał, aby pomóc w odparowaniu na prawie mikro poziomie w ułamku sekundy. To szybko usuwa wodę z atramentu i wysusza go. Więc kiedy wchodzisz do nowoczesnej drukarni, nie ma zbyt wiele do wąchania. Podczas badania tego tematu, dyrektor GSP powiedział mi: „Tęsknię za tym, ponieważ kiedy zaczynałem swoją karierę, zapach świeżego atramentu był częścią radosnego doświadczenia czeku prasowego”.

Drukowanie na materiałach z recyklingu to oczywiście „wygrana”. Drukowanie na tkaninie i posiadanie systemu GSP do recyklingu produktów drukowanych również jest „wygraną”. Zużywanie mniej atramentu i mniej energii to dwa kolejne „wygrane”. A fakt, że GSP ma cztery zakłady strategicznie rozmieszczone w całym kraju, to dwie rzeczy. Po pierwsze, nie musimy wysyłać produktu tak daleko, aby dotrzeć do naszych ogólnopolskich klientów. Po drugie, wysyłka gotowego produktu na krótsze odległości oznacza mniejsze spalanie paliwa.

GSP oferuje również AccuStore, pakiet aplikacji analitycznych, który pomaga sprzedawcom dokładnie śledzić, które zasoby marketingowe są wdrażane w jakich miejscach i sklepach. To tylko jedna z jego funkcji. Korzystanie z AccuStore oznacza, że ​​każdy sklep otrzymuje na czas potrzebne mu materiały drukowane i tylko te, których potrzebuje. Zmniejszenie ilości odpadów w realizacji detalicznej wymaga specjalistycznej wiedzy.

Próbowałem znaleźć kompromisy. Wiem, że to nie jakość druku. GSP nadal zdobywa nagrody za doskonałość drukowania we wszystkich typach formatów. Nie chodzi też o trwałość atramentu. Członkowie zespołu obsługi klienta GSP mogą polecić konkretne atramenty do określonych zadań, które można dopasować do odpowiedniej powierzchni w celu uzyskania maksymalnych rezultatów. To też nie jest prędkość. Te prasy mogą drukować więcej produktów w tym samym czasie i wymagają mniej energii na wydrukowaną jednostkę. Mniej energii zainwestowanej w dostarczenie produktu oznacza dla naszych klientów oszczędność kosztów. Te nowoczesne maszyny drukarskie pracują wydajnie ze względu na bardzo ciekawą konwergencję technologii, a wykorzystanie tych zalet dla naszych klientów wymaga specjalistycznej wiedzy.