Etyczne opcje i alternatywy diamentów

Chcemy, aby Twoja miłość do natury znalazła odzwierciedlenie w biżuterii, którą nosisz, dlatego zawsze szukamy sposobów, aby nasza wyjątkowa biżuteria była bardziej zrównoważona i korzystała z materiałów z etycznych źródeł. Projektując nowe pierścionki zaręczynowe na premierę w czerwcu 2022 r., szukaliśmy najlepszych dostawców diamentów z recyklingu, ekologicznych i bezkonfliktowych, a także alternatywnych kamieni, które są równie oszałamiające wizualnie. Przeczytaj więcej o każdym kamieniu poniżej, aby zdecydować, który z nich pasuje do Twojego wymarzonego pierścionka.

Diament z recyklingu

Pierścionek z 14-karatowego żółtego złota z diamentem z recyklingu od Beth Millner Jewelry

Diamenty z recyklingu to kamienie, które już istnieją w łańcuchu dostaw, które są odnawiane w celu zapewnienia takiej samej jakości, jak nowy diament. Ponieważ omijają proces wydobycia, są szczególnie przyjazną dla środowiska opcją.

Bezkonfliktowy diament

Pierścionki z kory brzozy z białego złota 18-karatowego palladu z bezkonfliktowym diamentem firmy Beth Millner Jewelry

Nasze bezkonfliktowe diamenty to niedawno wydobyte kamienie. Aby zapewnić, że są one particular pozyskiwane w sposób etyczny, nasz dostawca diamentów postępuje zgodnie z wytycznymi procesu Kimberley, jest zgodny z rezolucjami ONZ i gwarantuje, że diamenty są wolne od konfliktów.

Diament wyhodowany w laboratorium

Pierścionek zaręczynowy z 14-karatowego żółtego złota trillium z diamentem wyhodowanym w laboratorium firmy Beth Millner Jewelry

Diamenty hodowane w laboratorium to prawdziwe diamenty, które zostały wyhodowane w określonych warunkach w laboratorium. Są na ogół doskonałej jakości, ale są znacznie tańsze niż kamienie wydobywane. To powiedziawszy, ważne jest, aby pamiętać, że z czasem nie będą doceniać wartości w taki sam sposób, jak kamienie wydobywane.

Diamenty są najtwardszymi kamieniami szlachetnymi i są oceniane na 10 w skali twardości Mohsa. Dzięki temu są idealne do noszenia na co dzień.

moissanit

Pierścionek zaręczynowy z 14-karatowego różowego złota z liściastą gałązką z ekologicznym moissanitem od Beth Millner Jewelry

Moissanite może wyglądać jak diament, ale to zupełnie inny kamień szlachetny! Pierwotnie znaleziony w meteorach, naturalna podaż jest bardzo ograniczona, a prawie cały moissanit na rynku jest uprawiany w laboratorium. Podobnie jak diamenty wyhodowane w laboratorium, moissanit nie będzie z czasem doceniał wartości. To powiedziawszy, moissanit jest bardziej przystępny cenowo niż opcje diamentowe i ma więcej ognia (szybko zmieniające się błyski koloru widoczne w niektórych klejnotach) niż diament. Mają 9,5 w skali Mohsa i nadają się do noszenia na co dzień.

Szafir

Pierścionek zaręczynowy z 14-karatowego różowego złota z szafirem Montana firmy Beth Millner Jewelry

Nasze szafiry są wydobywane właśnie tutaj, w Stanach Zjednoczonych, w Montanie. Naszym dostawcą jest Gold Level Environmentally friendly The united states Certified Business, który jest niezależnym certyfikatem przyznawanym firmom, które są odpowiedzialne za środowisko i sprawiedliwość społecznie, między innymi. Każdy szafir jest poddawany obróbce cieplnej zgodnie ze standardami branżowymi, aby wydobyć najlepszy możliwy kolor z każdego kamienia, co czyni je świetną opcją, jeśli szukasz czegoś niebieskiego. Są 9 w skali Mohsa i nadają się do noszenia na co dzień.