Glinka bentonitowa zniszczyła moje włosy (leczenie i co z tym zrobić)

Branża kosmetyczna i pielęgnacyjna jest pełna różnych produktów, z których każdy ma swoją listę nakazów i zakazów, jeśli chodzi o zastosowanie. Jeśli uważasz, że glinka bentonitowa zniszczyła twoje włosy, prawdopodobnie tak nie jest, więc nie panikuj, przynajmniej nie od razu lub przed skontaktowaniem się ze specjalistą od pielęgnacji włosów. W wielu przypadkach bentonit nie został prawidłowo usunięty i istnieją kroki, które można podjąć, aby rozwiązać 10 trouble!

Glinka bentonitowa zniszczyła mi włosy!

Jest mało prawdopodobne, aby glinka bentonitowa zrujnowała twoje włosy, chociaż może sprawić, że będą ciężkie, lepkie, a w wielu przypadkach przesuszone. Jeśli czujesz, że glinka bentonitowa sprawiła, że ​​Twoje włosy są mniej niż idealne, pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, to spłukać je ciepłą wodą, aby otworzyć mieszek włosowy i pozwolić pozostałym pozostałościom spłukać się do czysta. Możesz wykonać kilka dodatkowych kroków (takich jak mycie szamponem i głęboka pielęgnacja), aby Twoje włosy czuły się jak najlepiej.

Jeśli zastanawiałaś się nad użyciem glinki bentonitowej w codziennej pielęgnacji włosów lub uważasz, że zrujnowała włosy, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o samej glince i jak naprawić ewentualne uszkodzenia!

Praca z glinką bentonitową

Przed użyciem maski z glinki bentonitowej, która może być fantastycznym sposobem na detoksykację włosów naturalnymi składnikami, musisz znać swój typ włosów. Bentonit może wysuszać włosy, więc jeśli masz loki podatne na łamanie i łamliwość, glinka bentonitowa może nie być dla Ciebie odpowiednia.

Co to jest glina bentonitowa?

Zwykle utworzona z popiołu wulkanicznego glinka bentonitowa jest bogata w składniki odżywcze i skutecznie równoważy pH skóry i włosów. Ma wiele zastosowań w świecie zdrowia i urody, a czasami jest stosowany w kremach nawilżających do leczenia określonych schorzeń skóry. Glinka bentonitowa może zdziałać cuda na wielu rodzajach włosów, ale na innych może siać spustoszenie.

Glinka bentonitowa a włosy porowate

Jeśli wcześniej prowadziłeś jakiekolwiek badania nad glinką bentonitową, prawdopodobnie czytałeś coś, co mówi o jej wpływie na porowate włosy. Glinka bentonitowa może być korzystna dla większości rodzajów włosów, ale jeśli masz porowate włosy, może szybko usunąć i wchłonąć wodę z pasm, pozostawiając mocno odwodnione loki.

Jeśli masz porowate włosy, możesz użyć glinki bentonitowej tylko na skórze głowy, pozostawiając ją poza włosami. Dzięki metodzie tylko na skórę głowy możesz uniknąć wyciągania przez glinkę zbyt dużej ilości wilgoci z włosów podczas detoksykacji i oczyszczania skóry głowy.

Jak sprawdzić, czy masz porowate włosy

Jeśli nie masz pewności, czy masz porowate włosy, możesz to stwierdzić na kilka sposobów. Włosy niskoporowate nie chłoną szybko wody pod prysznicem i często są tłuste lub lśniące. Jednak może być również suchy w dotyku, ponieważ skórki są szczelnie zamknięte.

Włosy wysokoporowate bardzo szybko chłoną wodę pod prysznicem i mają suche końcówki, pozbawione blasku i przez większość czasu puszące się. Łuski włosów wysokoporowatych są otwarte i zazwyczaj zniszczone.

Czy powinienem używać glinki bentonitowej na włosy?

To, czy powinnaś nałożyć na włosy maskę z glinki bentonitowej, zależy wyłącznie od Ciebie. Jeśli uważasz, że twoje włosy są zbyt porowate i przez to wchłoną zbyt dużo produktu, możesz odejść od produktu, który może wysychać, ponieważ może się wydawać, że zniszczył twoje włosy.

Jeśli jednak masz zdrowe, nieporowate włosy, które potrzebują detoksu, glinka bentonitowa może być dla Ciebie idealna! Zawsze najlepiej podejmować ważne decyzje dotyczące włosów z pomocą profesjonalnego stylisty, który zna Twoje włosy i tylko on może Ci powiedzieć, jaki może być potencjalny efekt stosowania maseczki z glinką bentonitową. Bez wątpienia nie nadaje się do każdego rodzaju włosów, dlatego stosując bentonit należy postępować ostrożnie. Jeśli już zastosowałeś bentonit i czujesz, że wyrządził on więcej szkody Twoim włosom niż pożytku, porozmawiamy o tym, jak to naprawić.

Jak naprawić ewentualne uszkodzenia gliny bentonitowej

Jeśli wykonałaś maseczkę z glinki bentonitowej bez wskazówek specjalisty i obawiasz się, że zniszczyła zdrowie twoich włosów, możesz zrobić kilka rzeczy, aby przywrócić włosy na właściwe tory i poczuć się jak zwykle.

Płukanie ciepłą wodą

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jeśli obawiasz się, że glinka bentonitowa pogorszyła twoje włosy, to płukanie ciepłą wodą. Upewnij się, że nie używasz zimnej wody lub gorącej wody. Powinno być letnie, aby delikatnie otworzyć łuskę włosa i pozwolić, aby bentonit dokładnie się wypłukał. Jeśli woda jest mętna, we włosach nadal jest glina.

Oceniać

Jak czują się twoje włosy po spłukaniu? Czy jest suchy czy ciężki? Czy nadal jest naładowany gliną? Jeśli twoje włosy są lepkie, nadal jest na nich glinka, więc powtórz płukanie. Jeśli twoje włosy wydają się obciążone, będziesz chciał przejść do kroku trzeciego. Możesz przejść do kroku czwartego, jeśli jest splątany, sękaty i suchy.

Umyj się dokładnie

Włosy obciążone lub ciężkie mogą wymagać szamponu po masce bentonitowej. Mycie szamponem bez siarczanów i silikonu pomoże zmyć glinkową maskę z włosów i sprawi, że będą lżejsze.

Głęboki stan

Pomogłoby, gdybyś zawsze używała dobrej głębokiej odżywki po masce z glinki bentonitowej. Ponieważ bentonit może być tak twardy, stosowanie głębokiej odżywki lub maski nawilżającej może pomóc włosom odzyskać siły po procesie usuwania i usuwania nagromadzonego nalotu. Jeśli po masce bentonitowej borykasz się z obfitością kołtunów i przesuszenia, ale twoje włosy nie są lepkie, umyj włosy szamponem, a następnie nałóż głęboką odżywkę.

Opieka postpenitencjarna

Twoje włosy będą wymagały pielęgnacji po zabiegu glinką bentonitową. Byłoby najlepiej, gdybyś nadal używał gęstych, renomowanych odżywek i szamponów o jakości salonowej z czystymi, zdrowymi składnikami. Glinka bentonitowa może zdziałać cuda, pozostawiając włosy odświeżone i czyste, ale zazwyczaj wymaga późniejszej kontroli uszkodzeń.

Skuteczne wykorzystanie glinki bentonitowej

W Internecie krążą tysiące historii sukcesu dotyczących glinki bentonitowej i tego, jak poprawia lub niszczy włosy. Twoje wyniki będą w dużej mierze zależeć od rodzaju twoich włosów i nie możemy polecić spotkania ze stylistką w tym temacie, zanim zmieszasz maskę i nałożysz ją na niczego niepodejrzewające kosmyki.

Glinka bentonitowa ma wiele zalet, ale jeśli użyjesz jej niewłaściwie lub na włosach, które nie są wystarczająco mocne, aby się z nią uporać, raczej nie dostrzeżesz tych korzyści. Skorzystaj z porady specjalisty od pielęgnacji włosów na ten temat, a jeśli udzielą Ci aprobaty, postępuj zgodnie z jego instrukcjami, aby zapewnić najlepsze możliwe rezultaty.