Here’s why a multi-million toy business is venturing into the metaverse

Kiedy Jackson Aw został wprowadzony do technologii blockchain w 2018 roku, „w ogóle jej nie rozumiał”.

„Czy ktoś może jeszcze bardziej ogłupiać mnie? Na przykład, czy możesz mi po prostu powiedzieć, co mogę dostać jako konsument?”

To było cztery lata temu. Dziś Aw wydaje się mieć odpowiedź na to pytanie.

32-letni Singapurczyk, który prowadzi Mighty Jaxx — wielomilionową firmę produkującą zabawki, która produkuje przedmioty kolekcjonerskie i lifestylowe — włączył do swoich produktów blockchain.

Blockchain to zdecentralizowana cyfrowa księga, która rejestruje każdą transakcję, która miała miejsce. Nie można go również modyfikować ani zmieniać z mocą wsteczną.

CNBC Make It dowiaduje się, dlaczego imperium kolekcjonerskie „ma sens”, aby wykorzystać możliwości blockchain i postawić na metaverse.

Unikalne certyfikaty

Mighty Jaxx, założona w 2012 roku, nawiązała współpracę z niektórymi z największych światowych marek i artyści wizualniprodukując modne kolekcje, które zawierają popkulturę i structure.

Aw powiedział, że od tego czasu firma sprzedała miliony kolekcjonerskich zabawek ludziom w ponad 80 krajach.

Limitowane edycje kolekcji Mighty Jaxx mogą kosztować na jego stronie internetowej nawet 1200 dolarów, ale na rynku wtórnym mogą uzyskać „od pięciu do dziesięciu razy” więcej niż pierwotna wartość, powiedział Aw.

Rady Jacksona Aw dla młodych przedsiębiorców? „Strach zawsze będzie istniał. Ale pytanie brzmi, co o tym sądzisz?”

Eli Lo

Ale jest jeden issue.

„Kiedy chcesz sprzedać produkt, pytaniem numer jeden na całym świecie jest: „Czy jest autentyczny?”

Aw dodał: “Co do przedmiotów kolekcjonerskich, co? [sellers] robią to, że robią zdjęcia figurki i publikują ją na grupach na Facebooku, prosząc ludzi o sprawdzenie autentyczności”.

Jednak firma AW nie była zadowolona z tej metody uwierzytelniania.

– Czyje słowo jest na nim? Gdzie jest to pochodzenie? Pomyśleliśmy więc, w porządku, tego właśnie potrzebujemy.

Mighty Jaxx zaprojektował chip komunikacji In the vicinity of-Subject, który jest wbudowany w każdą zabawkę. „Dzięki naszej aplikacji możesz [scan the chip]zarejestruj własność przedmiotu” — powiedział założyciel firmy, Jackson Aw.

Eli Lo

Mighty Jaxx zaprojektował chip do komunikacji bliskiego pola i wbudował go w każdą zabawkę. Technologia NFC umożliwia bezprzewodową komunikację krótkiego zasięgu między dwoma urządzeniami.

„Dzięki naszej aplikacji możesz [scan the chip]zarejestruj własność przedmiotu [to show] to autentyczny produkt Mighty Jaxx” – powiedział Aw.

Platforma, oparta na technologii blockchain, wydaje i weryfikuje unikalne, odporne na manipulacje certyfikaty dla każdego produktu. Zapewnia również cyfrowy ślad, gdy zmienia się własność przedmiotu.

…treść i własność intelektualna są kluczowe, bo bez tego [visual] reprezentacja, że ​​technologia nic nie robi

Jackson Aw

Założyciel, Potężny Jaxx

„Jeśli Jay Chou lub JJ Lin posiadali tę figurkę przed tobą, jest to zdecydowanie bardziej wartościowe niż posiadanie jej przeze mnie” – żartuje Aw. Jay Chou i JJ Lin to popularni mandaryńscy piosenkarze pop.

Zapewnienie niezawodnego uwierzytelniania za pomocą technologii blockchain to dopiero „początek” dla Mighty Jaxx.

„Figitalna” krawędź

Ponieważ rynek niewymiennych tokenów odnotował gwałtowny wzrost w 2021 r., Aw powiedział, że wtedy nastąpiła „zmiana w kulturze, jaką znaliśmy”.

“[Being] ogólnie artyści i twórcy … zawsze były bardziej pracą opartą na usługach. Ale teraz się odwróciło. Teraz treść i własność intelektualna są kluczowe, ponieważ bez tego [visual] reprezentacja, że ​​technologia nic nie robi” – wyjaśnił Aw.

„Nic nie przemawia głośniej niż forma wizualna”.

NFT to cyfrowe aktywa oparte na kryptowalutach, które działają również jak przedmioty kolekcjonerskie — coś, czego Mighty Jaxx nie jest obcy.

Dlatego „ma sens” dla Aw, aby zapuścić się w kosmos, oferując fanom ekskluzywne cyfrowe doświadczenia z fizycznymi przedmiotami kolekcjonerskimi.

„Kiedy kupujesz nasze NFT, otrzymujesz dostęp i możliwość zakupu fizycznej postaci w tym projekcie. Więc tylko ta grupa ludzi byłaby w stanie kupić tę figurkę” – powiedział Aw.

„Ponieważ tylko oni mogli to zrobić i mogą łączyć ze sobą obie klasy aktywów, generuje to dla nich jeszcze wyższą wartość”.

Kolekcjonerzy, którzy kupują NFT Mighty Jaxx, uzyskują wyłączny dostęp do zakupu fizycznej manifestacji tego samego projektu, która „generuje dla nich jeszcze większą wartość”, powiedział Jackson Aw.

Potężny Jaxx

Aw uważa, że ​​jest to „figitalna” przewaga Mighty Jaxx nad konkurencją — możliwość oferowania zarówno zasobów cyfrowych, jak i fizycznych.

„Fakt, że tworzymy zasoby cyfrowe, zanim wyprodukujemy fizyczne zabawki… oznacza, że ​​możemy również szybciej wejść na rynek” – dodał.

„Nie przychodzi mi do głowy, no wiesz, 10 innych business, które robią to na całym świecie, po prostu dlatego, że praca poświęcona na stworzenie sprzętu lub [physical] do kolekcjonowania, to naturalnie po prostu bardziej stroma krzywa uczenia się”.

Ekspansja Metaverse

W 2021 roku Mighty Jaxx wypuścił swoją pierwszą kolekcję kart kolekcjonerskich NFT, przedstawiającą koty, które wyglądają jak chińska kuchnia, dim sum.

Pierwsza kolekcja kart kolekcjonerskich NFT Mighty Jaxx została wyprzedana w ciągu „2 sekund”, powiedział Jackson Aw.

Potężny Jaxx