How to test silver jewelry findings|Jewelry Making Chains Supplies Wholesaler

Istnieje wiele artykułów mówiących o tym, jak testować srebro. Wiele technik jest odpowiednich tylko dla srebrnych sztabek i srebrnych monet. Testowanie srebrnej biżuterii lub znalezisk jest wyjątkowe. Warto kolejny artykuł, aby omówić ten konkretny temat i podzielić się z Tobą naszymi wieloletnimi doświadczeniami w handlu i testowaniu srebrnej biżuterii i odkryć.

  • Tłoczenie i oznaczenia na półkach jubilerskich

Prawie każdy wie, jak szukać znaku 925 na powierzchni swojej biżuterii lub znalezisk. Jednak ta metoda staje się trudna, jeśli chodzi o łańcuszki i znaleziska biżuterii. Należy pamiętać, że znak „925” nie znajduje się na wszystkich autentycznych srebrnikach. Na przykład łańcuszki do wyrobu biżuterii sprzedawane na stopę nie mają znaku 925. Stemplowanie na każdym ogniwie łańcucha jest po prostu niemożliwe lub zbyt kosztowne. Niektóre małe wyroby jubilerskie również nie są oznaczone jako 925. Na przykład kółka do skoku nie mają znaków 925 z tego samego powodu, co łańcuszek z biżuterią. Kiedy składasz u producentów zamówienie OEM na małe znaleziska ze srebra, możesz zdecydować, czy chcesz je stemplować. Mając to na uwadze, jeśli kupiłeś półfabrykaty ze srebrnej biżuterii, które w ogóle nie mają śladu, nie panikuj. To nie znaczy, że to nie jest prawdziwe srebro. Być może będziesz musiał przeprowadzić dalsze testy, jeśli chcesz się dowiedzieć.

Zwróć uwagę na inne znaki oprócz 925. Na przykład znak „925 FAS” może oznaczać „Fused Alloy Silver”. To nie jest autentyczne srebro. Niektóre inne znaki literowe mogą być marką Twojej biżuterii, nie myl się. Zapytaj sprzedawcę, jeśli nie jesteś pewien. Tybetańskie srebro nie jest srebrem próby 925, zawiera tylko 30% srebra. Nie należy jednak mylić tybetańskiego srebra z tajskim srebrem. Tajskie srebro jest srebrem szterlingowym lub może zawierać nawet ponad 92,5% srebra. Znak „ALPACA” dotyczy srebra Alpaca lub Alpaca Mexico. To też nie jest srebro. To samo można powiedzieć o niemieckim srebrze.

  • Take a look at magnetyczny na znaleziskach biżuterii

Działa to w przypadku większości znalezisk biżuterii srebrnej. Ma jednak pewne ograniczenia, o których należy pamiętać. Nie używaj tej metody w przypadku niektórych znalezisk, takich jak zapięcia. Aby klamry działały, potrzebne są części niesrebrne, takie jak sprężynka, której nie można wykonać z czystego srebra. W rezultacie wiele klamer zareaguje na magnes. Po prostu uruchom exam magnetyczny na części, która powinna zawierać tylko srebro. Na przykład ogniwa łańcucha, pierścienie skokowe, puste miejsca itp.

Niektóre znaleziska pokryte rodem mogą wykazywać bardzo słabą reakcję magnetyczną. Rod nie przykleja się łatwo do srebra. Aby je ze sobą skleić, użyjemy cienkiej warstwy innego metalu. Może to spowodować słabą reakcję magnetyczną. Należy o tym pamiętać podczas testowania swoich elementów rodowanych.

  • Take a look at utleniania na znaleziskach biżuterii

Umieść kroplę roztworu wybielacza lub utleniacza na srebrze, aby sprawdzić jego autentyczność. Jeśli zmieni kolor na ciemny, to jest srebrny. Ta metoda sprawdza się dobrze w przypadku biżuterii srebrnej lub znalezisk bez poszycia. Jednak wiele dzisiejszych biżuterii ze srebra ma powłokę zapobiegającą matowieniu lub inne rodzaje platerowania na srebrze, więc samo wykonanie testu utleniającego na powierzchni może nie wystarczyć. Nie panikuj jednak, jeśli twój srebrny przedmiot nie może zostać utleniony. Zadrap powierzchnię z wypełnieniem co najmniej do połowy, a następnie wykonaj test utleniający na odsłoniętej szorstkiej srebrnej części. Po usunięciu powierzchni możesz stwierdzić, czy Twój przedmiot jest z litego srebra, czy tylko posrebrzany.

Zestawy do badania kwasu można kupić on the net za około 10 USD. Zawiera roztwór kwasu i kamień testowy. Postępuj zgodnie z instrukcją dołączoną do zestawu. Srebro powinno zmienić się w ciemnoczerwony kolor. Brąz jest dla 80-90% srebra. Zielony to 65-75%.

Tak samo jak w teście utleniania, podczas wykonywania testu kwasowego należy usunąć warstwę poszycia powierzchni.

  • Jakie testy nie działają w przypadku znalezisk biżuterii?

W Internecie wspomina się o wielu innych metodach testowania srebra. Na przykład test na lodzie, take a look at ślizgowy, test pierścienia (dźwięku), take a look at gęstości. Są bardziej odpowiednie do testowania większych i cięższych srebrnych przedmiotów, takich jak srebrne sztabki i srebrne monety. Zwykle nie sprawdzają się dobrze w przypadku małych znalezisk biżuterii.

A co z zaawansowanymi testami XRF i elektronicznymi?

Jeśli masz wątpliwy kawałek srebra, którego nie chcesz przeprowadzać inwazyjnymi testami, możesz rozważyć take a look at XRF (X-Ray Fluorescence) lub ultradźwiękowy examination elektroniczny. Jednak jako handlarz biżuterią od wielu lat, zwykle nie polecam tego testu do znalezisk biżuterii. Zarówno examination elektroniczny, jak i XRF będą Cię kosztować pieniądze i nie są w 100% niezawodne, gdy nie chcesz rozbić srebrnego przedmiotu. Sprawdź 10 film na Youtube (https://www.youtube.com/enjoy?v=89ATeNy3DIo) i zobacz, jak fałszywy srebrny sztabka przeszedł take a look at XRF. Pamiętaj, że nawet maszyna ultradźwiękowa użyta w tym filmie również może zostać oszukana. Większość znalezisk srebra nie jest bardzo droga, lepiej zrobić inwazyjny, ale tani take a look at na utlenianie lub kwas, o którym mowa powyżej.

Jako importer i dystrybutor rutynowo testujemy nasze srebrne produkty. Te similar techniki testowe, których używamy, mogą być również używane przez większość projektantów biżuterii, sprzedawców lub kupujących. Spośród wszystkich metod badawczych, które wymieniliśmy powyżej, polecamy testy utleniające i kwasowe. Zawsze kupuj od agency o dobrej reputacji. AZ Results pozyskuje srebrne łańcuszki jubilerskie i znaleziska od najlepszych producentów w branży. Nowych producentów znajdujemy tylko na najlepszych targach branżowych, aby zapewnić jakość naszych produktów i zapewnić sobie i naszym klientom spokój ducha. Mam nadzieję, że 10 artykuł będzie dla Ciebie pomocny. Zostaw komentarz, jeśli masz jakieś pytania lub zadzwoń do nas pod numer 1-888-500-1586.