Ikea uruchamia próbny carpooling pracowników z Liftango

Aby zachęcić do zrównoważonych nawyków dojazdów, Ikea przetestuje międzynarodowy software wspólnych przejazdów we współpracy z Liftango.

Od 27 czerwca (poniedziałek) pracownicy w Australii, Włoszech, Chorwacji, Serbii, Rumunii i Kanadzie mogą korzystać z aplikacji Journey2Function do wspólnych przejazdów do pracy. Mogą monitorować liczbę przejechanych kilometrów lub mil, osiągniętą redukcję CO2 oraz dostęp do śledzenia kontaktów i funkcji bezpieczeństwa, jeśli to konieczne.

Daniela Pichler, kierownik ds. spotkań i podróży w Ikea Australia, powiedziała, że ​​„zdrowy i zrównoważony styl życia” jest kluczowym obszarem zainteresowania firmy.

„Program wspólnych dojazdów dla pracowników Trip2Operate zachęci tysiące współpracowników Ikei do zastanowienia się nad sposobami zmniejszenia swojego wpływu na środowisko, przy jednoczesnym utrzymywaniu pozytywnych interakcji z kolegami w drodze do pracy i z pracy”.

Dyrektor generalny Liftango, Kevin Orr, powiedział, że istnieje „wahanie” przed użyciem transportu publicznego po pandemii.

„Pozwolenie pracownikom tych konkretnych sklepów Ikea na wspólne przejazdy ze zweryfikowanymi kolegami zapewni wielu pracownikom spokój ducha, jednocześnie zapewniając, że zrównoważony rozwój poprzez wspólne przejazdy nadal jest głównym celem”.

W oparciu o sukces próby firma wdroży application w 500 sklepach Ikea na całym świecie.