Jak dbać o skórę podczas woskowania lub golenia

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się usunąć włosy, czy nie, odpowiednia pielęgnacja skóry jest koniecznością. Depilacja woskiem, golenie, pęsetowanie, cokolwiek — nadanie skórze odrobiny TLC, gdy dbasz o twarz lub ciało, może znacznie pomóc w utrzymaniu spokoju i komfortu skóry. Dodatkowy bonus pielęgnacji przed i po depilacji? Może również pomóc w ograniczeniu tych nieznośnych problemów związanych z usuwaniem włosów, takich jak wyszczerbienia, poparzenia po goleniu i wrastające włosy.

„Golenie i woskowanie – a w zasadzie wszystkie formy usuwania włosów – powodują urazy skóry” – mówi dermatolog z certyfikatem zarządu z Toronto. Geeta Yadav, MD „W przypadku woskowania i golenia usuwana jest górna martwa warstwa skóry wraz z włosami. Myślę, że tak wiele osób postrzega golenie jako jednoetapowy proces, ale postrzeganie go jako własnego małego schematu dobrze przysłużyłoby się większości ludzi i zaowocowało bardziej efektywnym goleniem z mniejszymi podrażnieniami”. Oto najważniejsze wskazówki dotyczące pielęgnacji przed i po depilacji, aby chronić i zachować gładką i szczęśliwą skórę od stóp do głów.

Do depilacji twarzy

Najpierw delikatnie złuszczaj

„Złuszczanie jest niezbędne w każdej rutynowej pielęgnacji skóry, aby promować odnowę komórkową i zwiększyć blask skóry, ale jest również kluczem do skutecznego usuwania włosów” – mówi dr Yadav. Usuń martwy naskórek delikatnym, złuszczającym tonikiem. Próbować Watermelon Glow PHA + BHA toner zamykający pory Nawilża (dziękuję wodzie z kaktusa i kwasowi hialuronowemu), ale także delikatnie złuszcza zarówno z PHA (usuwa martwy naskórek), jak i BHA (usuwa zatkane pory).

Aby uzyskać stosunkowo głębsze złuszczanie, rozważ maskę, taką jak Watermelon Glow Hialuronowa glinka do twarzy zamykająca pory. Stworzony z niewysychającej glinki kaolinowej, zawiera mieszankę enzymów arbuzowych, BHA i PHA, które oczyszczają pory — wraz z mikronizowanym proszkiem z nasion borówki, który złuszcza martwe komórki naskórka, zapewniając supergładką powierzchnię do usuwania włosów. FYI: Niezwykle ważne jest, aby używać delikatny złuszczający przed goleniem — ponieważ nie chcesz powodować dodatkowego urazu skóry, a następnie podrażniać go goleniem lub woskowaniem.

Golić się strategicznie

Jeśli golisz, upewnij się, że twoje żyletki są czyste i ostre. „Tępy żyletka jeszcze bardziej podrażni skórę” – mówi dr Yadav. „Kiedy ostrze jest ostre, jest w rzeczywistości delikatniejsze, ponieważ ślizga się po powierzchni skóry i łatwo przecina włosy. Gdy ostrze jest matowe, ciągnie się po skórze i powoduje podrażnienie. Możesz również spróbować mocniej docisnąć lub skończyć kilka razy w tym samym obszarze, aby uzyskać dokładne golenie, którego szukasz, co może prowadzić do zadraśnięć, skaleczeń i guzków po goleniu”.

Łagodzą i odżywiają

Po depilacji możesz wklepać więcej tonera, aby zapobiec tworzeniu się wrostów. (A dzięki tonikowi Watermelon Glow PHA+BHA jego właściwości nawilżające zapewniają również uczucie odświeżenia.) Następnie ukoj skórę za pomocą uspokajającego serum, takiego jak Serum regenerujące z awokado i ceramidów. Regenerujące serum kokony skórę w bogatym w składniki odżywcze ekstrakcie z awokado i maśle, wzmacniające ceramidy i uspokajające alantoinę i mleko ryżowe, aby szybko leczyć i odżywiać wrażliwość.

Na koniec zastosuj krem ​​nawilżający, aby uszczelnić nawilżenie, np. Śliwkowy krem ​​hialuronowy. Lekki, ubity żel-krem ujędrnia i łagodzi dzięki kwasowi hialuronowemu, kwasowi poliglutaminowemu i wierzbownicy lodowej, zapewniając całodzienne nawilżenie, które nie zatyka porów i nie powoduje uczucia ciężkości.

Do depilacji ciała

Przygotuj z peelingiem

Peeling jest tak samo pomocny dla ciała, jak i do twarzy przed depilacją. „Usunięcie matowych, martwych komórek skóry znacznie ułatwi wybraną metodę usuwania włosów, aby skierować ją na włosy, a nie na skórę” – mówi dr Yadav. „W wielu przypadkach złuszczanie może pomóc uwolnić włosy, które mogą zostać uwięzione pod powierzchnią skóry, gdy wyrastają ze skóry lub zaczynają tworzyć wrastające włosy, co ma miejsce, gdy włosy wrastają z powrotem w skórę. Uwolnienie tych włosów ułatwia ich usuwanie”.

Maksymalna wilgotność

Następnie nawilż i ukoj ciało wygładzającym kremem do ciała. Wypróbuj naszego ukochanego Arbuzowy krem ​​do ciała Pink Aspiration, który doskonale sprawdza się po goleniu lub woskowaniu dzięki głęboko nawilżającej formule. Ubita, lekka śmietanka może błyskawicznie się wchłonąć, ale zawiera również trio silnych składników zapewniających długotrwałe nawilżenie: kojące masło z pestek arbuza, wielowagowy kwas hialuronowy i masło bacuri.

Dodatkowo formuła zawiera również naturalnie wygładzające kwasy AHA z hibiskusa, które zapewniają delikatne, ale skuteczne złuszczanie i wygładzanie. Może to również pomóc w powstrzymaniu wrastania, dając ci to, co najlepsze z obu światów.

Konkluzja? Traktuj swoje ciało takim samym poziomem składników aktywnych i pielęgnuj jak skórę. Twoja promienna, nawilżona skóra wystarczy.

Przeczytaj więcej o pielęgnacji skóry: