Jak rozpocząć tworzenie biżuterii — Beadaholique

Wszyscy w pewnym momencie byliśmy początkującymi twórcami biżuterii. Niektórzy z nas byli ciekawi nowego przedsięwzięcia artystycznego, inni po prostu kochali biżuterię i naprawdę chcieli wiedzieć, jak to zrobić, a jeszcze inni zdecydowali od samego początku założyć firmę produkującą i sprzedającą biżuterię. Dla mnie było to oglądanie wspaniałego, ręcznie robionego naszyjnika na wystawie sklepowej w Paryżu i bycie zachwyconym, że ktoś mógł to zrobić. Tak się cieszę, że zdecydowałam się na tworzenie biżuterii!

Jeśli dopiero zaczynasz, może to być trochę przytłaczające. Gdzie się zaczyna? Osobiście uważam, że trzeba się nauczyć kilku kluczowych umiejętności, a kiedy się ich nauczysz, odblokujesz świat projektów biżuterii, które możesz wykonać. Oni są:

Do narzędzi do robienia biżuterii naprawdę potrzebujesz tylko kilku: maty do koralików, 2 par szczypiec z końcówkami łańcuchowymi, szczypiec z okrągłymi końcówkami (lub szczypiec do zawijania drutu), przecinaka do płukania i szczypiec do zaciskania. Jeśli chcesz tkać koraliki lub haftować, będziesz potrzebować także igły, nici i nożyczek. W miarę postępów możesz odkryć wszystkie wspaniałe narzędzia specjalistyczne, ale na razie to wystarczy, aby zacząć. Dwa świetne filmy do obejrzenia to Niezbędne narzędzia do tworzenia biżuterii i Naucz się koralików Film nr 4: Niezbędne narzędzia.

Innym podejściem jest wybranie rodzaju biżuterii, który chcesz robić i rozpoczęcie nauki rzeczy specyficznych dla tego stylu. Nie musisz uczyć się wszystkiego na raz, wybierz coś, co Cię inspiruje. Na przykład, jeśli chcesz nauczyć się tkania koralików, możesz zacząć oglądać niektóre filmy o tkaniu koralików Beadaholique (mamy ich obecnie 246 tylko związanych z tkaniem koralików) i sprawdzić nasze bezpłatne wzory tkania koralików. Wspaniale jest również wybrać projekt, który będzie zawierał wszystko, czego potrzebujesz, a nawet może mieć konkretny movie, który poprowadzi Cię krok po kroku przez projekt. Przeglądaj tysiące bezpłatnych projektów koralików, aby dowiedzieć się, jaki styl Ci się podoba. Nasz przewodnik Intro to Beading 101 jest również doskonałym miejscem na rozpoczęcie.

Ważne jest, aby po prostu zacząć i dobrze się bawić!

Jeśli dopiero zaczynasz robić biżuterię, w czym mogę Ci pomóc? Co chciałbyś wiedzieć?

Jeśli robisz biżuterię od jakiegoś czasu, czy masz jakieś wskazówki, którymi możesz się podzielić dla kogoś, kto dopiero zaczyna?

Prosimy o zamieszczanie swoich pytań i wskazówek w komentarzach. Następny piątek, 10 czerwca10 o 12:00 czasu PT na Facebooku na żywozademonstruję niektóre z podstawowych umiejętności i odpowiem na wszelkie pytania zamieszczone tutaj.