Jak zrobić długie kolczyki z koralików –

Dowiedz się, jak zrobić długie kolczyki z koralików, korzystając z prostego samouczka DIY! Większość kolczyków z koralików jest wykonywana przy użyciu szpilek z drutu, ale dłuższe projekty będą miały znacznie więcej ruchu, jeśli użyjesz nici. Możesz użyć koralików dowolnego typu i rozmiaru, pod warunkiem, że mały koralik na górze zmieści kółko do przeskakiwania, a także nitkę.

Będziesz potrzebować:

Wybór koralików; Używam koralików w rozmiarze 8 w Permalux Miętowa Zieleń, Liliowy oraz Jasnoróżowy, Rozmiar 8 perłowa kość słoniowa a niektóre Nieprzezroczysta trąbka 7 mm Koraliki
Igła do koralików w rozmiarze 12
Koralikowa nić, której użyłem Nymo w kolorze białym
Kolczyki Fishook
Pierścienie skoku 5 mm
Mata do koralików

Jak zrobić długie kolczyki z koralików

1. Nawlecz 75 cm nici do koralików na igłę. Wylałem wybór moich koralików na matę z koralików; to ułatwia zbieranie małych koralików na igle.

2. Zaczniemy od góry kolczyków i schodzimy w dół. Podnieś na igłę 3 koraliki i wsuń je na nitkę. Następnie przejdź przez pierwszy dodany koralik (a więc ten najbardziej oddalony od igły) ponownie w tym samym kierunku.

3. Pociągnij mocno, a koraliki utworzą mały trójkąt!

4. Dodaj jeszcze dwa koraliki i ponownie wróć wokół wszystkich koralików. Powinieneś mieć kwadrat koralików z jednym pojedynczym koralikiem u góry, z nitką wychodzącą z dołu „kwadratu”.

5. Teraz dodaj swoje wisiorki! Możesz wybrać dowolne koraliki; Wybrałem losową mieszankę koralików w rozmiarze 8 i koralików trąbkowych 7mm. Nawlecz tyle koralików, aby uzyskać odpowiednią długość. Mój mierzy około 6,5 cm.

6. Pomiń ostatni dodany koralik, a następnie przeciągnij igłę z powrotem przez resztę koralików. Być może będziesz musiał to zrobić w kilku etapach, w zależności od długości igły i liczby koralików, które masz na sobie.

7.Przeciągnij igłę przez koraliki na górze, aż nić wyjdzie z drugiej strony, gotowa do dodania kolejnych koralików.

8. Nawlecz koraliki na drugi zwisający. Skróciłem ten bok nieco o około 5,5 cm.

9.Znowu pomiń ostatni dodany koralik i przeciągnij z powrotem przez koraliki.

10. Powinieneś skończyć z głównym wątkiem wychodzącym z jednej strony i ogonem wychodzącym z drugiej.

11.Aby zawiązać nitkę, weź igłę pod mały „mostek” nici obok pojedynczego koralika na górze.

12.Przeciągnij nić, aż pozostanie mała pętla. Następnie przeciągnij igłę przez tę pętlę i pociągnij, aby utworzyć półzaczep.

13. Przeciągnij igłę przez pojedynczy koralik u góry, w dół zawisając na kilka koralików, a następnie zrób kolejny węzeł, przechodząc pod nitkę już znajdującą się i przeciągając igłę przez pętlę. Zakończ przepuszczając jeszcze kilka koralików, a następnie odetnij nadmiar. Nawlecz igłę na koniec ogona i powtórz od kroku 11.

14. Powtórz wszystkie kroki, aby zrobić drugi kolczyk.

15.Aby dodać haczyk wędkarski, otwórz pierścień skoku 5 mm za pomocą szczypiec z łańcuszkiem i przesuń go przez górny pojedynczy koralik. Załóż haczyk wędkarski za małą pętlę i zamknij. Jeśli nie jesteś pewien, spójrz na ten post na temat używania kółek do skoku!

16.Tak zrobić długie kolczyki z koralików! Możesz całkowicie zmienić styl tych kolczyków, używając różnych koralików. Na przykład stworzyłem kolejną parę, używając koralików o rozmiarze 8 z galwanizowanego srebra i kilku fasetowanych czeskich koralików szklanych o grubości 3 mm.

Jeśli podobał Ci się samouczek Jak zrobić długie kolczyki z koralików, daj mi znać w komentarzach poniżej lub Obserwuj mnie na instagramie! Aby uzyskać więcej samouczków, najlepszych wskazówek i ekskluzywnych ofert, dlaczego nie? zarejestruj się na mój comiesięczny e-mail, The Loop?