Jak zrobić kolczyki z żywicy * Moms and Crafters

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Dowiedz się, jak zrobić kolczyki z żywicy za pomocą form – w tym kolczyki z żywicy i kolczyki z kwiatami. Ten post zawiera linki partnerskie.


Dzisiaj podzielę się z Wami kilkoma podstawami, jak wykonać kolczyki z żywicy Żywica UV. Zrobiłem kilka stylów, aby pokazać trochę różnorodności.

Jest to samouczek przyjazny dla początkujących, ponieważ może to być pierwszy projekt z żywicy, jaki kiedykolwiek zrobisz. To takie proste. To dlatego, że użyłem Żywica UVktóry nie wysycha na powietrzu, lecz utwardza ​​się lampa ultrafioletowa.

W tym poście znajdziesz mnóstwo wskazówek. Jest idealny dla tych, którzy dopiero zaczynają, ponieważ byłem początkującym nie tak dawno – więc jestem świadomy, które rzeczy mogą być potrzebne, aby prawdziwy profesjonalista nie pomyślał o wyjaśnieniu.

Oferuję porady dotyczące mieszania kolorów, sprawiania, że ​​kwiaty pękają, unikania pęcherzyków powietrza i dziur oraz mocowania na słupkach.

Dlaczego wybieram żywicę UV do kolczyków z żywicy?

Kilka miesięcy temu udostępniłem wpis gościnny zawierający podstawowe materiały potrzebne do tworzenia sztuki żywicy. Żywicy UV nie było na liście z kilku powodów, ale przede wszystkim dlatego, że uważam ją za najlepszą z dwóch powodów:

 1. Łączenie części, które należy utrzymać na miejscu i szybko wysuszyć.
 2. Małe projekty.

Zdecydowanie wolę żywicę UV do małych projektów, takich jak kolczyki, ponieważ mieszanie partii żywicy może być całym projektem. Żywica UV jest gotowy do użycia. A ponieważ używasz niewielkich ilości, przygotowanie go w małej butelce ze spiczastą końcówką jest po prostu zbyt wygodne.

Kolejny powód, dla którego wolę żywicę UV do robienia kolczyków z żywicy jest po prostu dlatego, że kiedy nakładam wiele warstw, lubię mieć możliwość szybkiego ustawienia żywicy.

Zobaczysz w moich instrukcjach, jak wykonać różne rodzaje kolczyków z żywicy, że nakładanie warstw naprawdę pomaga osiągnąć pożądane rezultaty. Żywica UV można ustawić w ciągu minuty, dzięki czemu można przejść do następnej warstwy.

Główny powód, dla którego możesz NIE chcesz użyć żywicy UV to koszt. Kosztuje wielokrotnie więcej niż zwykła żywica epoksydowa. W przypadku małych projektów nadal ma to sens, biorąc pod uwagę, ile odpadów powstanie, jeśli spróbujesz pomieszać własne. W przypadku wytwarzania dużych partii może nie.

Jak zrobić kolczyki z żywicy w dwóch stylach

Eksperymentowałem z dwoma różnymi stylami kolczyków z żywicy w tym samouczku: kolczyki z kwiatami z żywicy i kolczyki z żywicy. Zasadniczo istnieje nakładanie się (co oznacza, że ​​możesz umieścić kwiaty w kolczykach, ale ogólnie rzecz biorąc, każdy ma swój własny zestaw wskazówek i instrukcji.

Kolczyki z kwiatów żywicy

Do wykonania kolczyków z kwiatów żywicznych użyłam wysuszony oddech dzieckazakupiony od Michaels.

Na początku, kiedy je robiłem, nie zdawałem sobie sprawy, jak łatwo jest mieć pęcherzyki powietrza w szczelinach. Ponieważ kwiaty mają tak nieregularny kształt, jeśli nie będziesz przytomny, aby owinąć kwiaty żywicą, będziesz miał bąbelki. użyłem wykałaczka aby to zrobić.

Moja pierwsza para jest nadal wystarczająco ładna do noszenia!

Kolejną wskazówką, aby kwiaty w kolczykach naprawdę się wyróżniały, jest użycie silnego kontrastu. Na złotej parze, chociaż udało mi się uniknąć pęcherzyków powietrza, złoto niestety nie było wystarczającym kontrastem dla białych kwiatów. Nadal kocham tę parę, ale nie ma w niej kwiatowego klimatu.

Do czasu, gdy zrobiłem swoją trzecią parę kolczyków z żywicy, myślę, że mam rację. Użyłem bieli dla kontrastu z oddechem dziecka w kolorze koralowym. Zawinąłem biel wokół kwiatów, aby pozbyć się luk. I po prostu uwielbiam, jak kwiaty pękają!

Kolczyki koła z żywicy

Żywiczne obręcze to trochę osobna historia, po prostu ze względu na perspektywę. Chociaż możesz być przyzwyczajony do pracy w warstwach, na obręczach z żywicy, warstwy, które robisz, będą widoczne z boku, a nie do przodu.

Formy również zazwyczaj nie mają miejsca, w którym można dodać słupek bezpośrednio do żywicy (co i tak może nie być najlepszym podejściem, ponieważ światło UV nie utwardzi się przez słupek.

Utrzymałem moją prostą i warstwową przezroczystą żywicę z moim dodatkiem (złote płatki lub kwiaty). Jeśli spróbujesz ułożyć warstwy, pamiętaj, jak warstwy pojawią się również z przodu.

Przykleiłem sobie nauszniki Klej Krazy i podparli obręcze, aż się ustawią. A potem dodałem na wierzch żywicę i utwardziłem (więcej szczegółów krok po kroku).

Gdy już wypróbujesz te style, baw się różnymi wypełniaczami i kształtami. Tylko pamiętaj przy zakupie form, że jeśli projekty nie zostaną podwojone, będziesz chciał kupić dwa! Popełniłem ten błąd z formą, którą kupiłem do dwuczęściowego kolczyka.

Czego potrzebujesz, aby zrobić kolczyki z żywicy

Podoba Ci się ten post i chcesz go jeszcze bardziej polubić? Kliknij „Podziękuj twórcy” na pasku bocznym, na początku lub na końcu tego posta i wyślij trochę konfetti, abym wiedział, że mogę tworzyć więcej takich rzeczy! Możesz wybierać spośród darmowych lub płatnych naklejek. Każda naklejka pokazuje, że to lubisz. Płatne naklejki sponsorują kawę, aby zasilić następny post.

Jak zrobić kolczyki z żywicy?

Poniżej pokażę Ci proces krok po kroku, z obrazkami, jak wykonać kolczyki koła z żywicy i kolczyki kwiatki z żywicy. Te dwa procesy w dużym stopniu się pokrywają. W pierwszym samouczku pokazuję wszystkie szczegóły potrzebne do wykonania jakichkolwiek żywicznych kolczyków, więc na pewno zechcesz to przeczytać, nawet jeśli dodajesz kwiaty!

Wykonywanie kolczyków z żywicy

1. Zacznij od nałożenia cienkiej warstwy żywicy UV bezpośrednio z butelki na spód formy. Przebij bąbelki powietrza i rozprowadź w razie potrzeby wykałaczką.

2. Utwardzaj przez 1 minutę w lampie UV. Uwaga: do żywicy może być dołączona instrukcja utwardzania w świetle słonecznym. Zdecydowanie możesz to zrobić, ale pamiętaj, że przejście przez ten proces będzie znacznie bardziej uciążliwe z dłuższym czasem oczekiwania.

3. Dodaj swoje dodatki. Do tego samouczka użyłem płatków złota. Ponieważ rozpadają się podczas obsługi, najlepiej jest obchodzić się z jak najmniejszą ilością. Nałożenie kropli żywicy na wykałaczkę naprawdę pomogło. Nie martw się, że masz je dokładnie w miejscu – umieść je w przybliżeniu.

Możesz zobaczyć, gdzie rozkruszyły się płatki na formie. Spróbuj wrzucić swoje kawałki od razu.

4. Dodaj więcej żywicy. Użyj wykałaczki, aby dokładniej rozmieścić płatki (lub inne dodatki w razie potrzeby) i usunąć pęcherzyki powietrza. Przykryj żywicą, aż forma będzie pełna, ale nie przepełniona. Jeśli zależy Ci na naprawdę schludnych, wypolerowanych krawędziach, przed utwardzeniem będziesz chciał wyczyścić formę.

5. Utwardź przez kolejne 2-4 minuty.

6. Gdy forma ostygnie, wyjmij kolczyki i utwardź również po drugiej stronie, jeśli czujesz, że jest to potrzebne. Uważam, że bez tego jest trochę tandetny.

7. Trzymaj tamborek pionowo, dodaj kroplę kleju Krazy i dodaj płaski kolczyk do uszu. Upewnij się, że wysycha we właściwym miejscu. Możesz go podeprzeć zacisk taki jak tenoprzyj go delikatnie o coś lub po prostu trzymaj pionowo przez minutę.

8. Gdy kolczyk jest na swoim miejscu, nałóż na wierzch niewielką kroplę żywicy UV. Możesz go rozsmarować wykałaczką. Utwardzaj w pozycji pionowej pod lampą UV przez minutę, aby stwardnieć bez kapania. (Trzymałem go na miejscu, żeby moja ręka nie była pod spodem, ale słupek był. )

9. Leczyć przez kolejną minutę. Dodaj plecy i gotowe! Czy te kolczyki koła z żywicy nie są piękne i proste?

Wykonywanie kolczyków z kwiatów żywicy

1. Musiałem wykonać proces kropli dwa razy, ponieważ mam tylko jedną formę. Zacznij tak jak powyżej, z cienką warstwą przezroczystej żywicy, utwardzonej przez minutę. Następnie nałóż kolejną bardzo cienką warstwę i dodaj kilka kawałków oddechu dziecka, starannie ułożonych. Utwardź przez kolejną minutę.

2. Podczas utwardzania przygotuj warstwę wierzchnią/podłożową. Umieść trochę żywicy w małym kubku (jednorazowym lub silikonowym). Dodaj niewielką ilość nieprzezroczystego barwnika żywicy. Wymieszaj i dodaj trochę więcej w razie potrzeby, aż będziesz zadowolony z koloru.

3. Przykryj warstwę kwiatów, aby wypełnić formę, wycierając nadmiar wokół kształtu. Użyj wykałaczki, aby upewnić się, że dostanie się między kwiaty i wybij pęcherzyki powietrza.

4. Do części ćwieków użyłam mikrokulek zamiast kwiatków. W tym celu zrobiłem przezroczystą warstwę, warstwę z mikrokulkami, a następnie złotą żywicę i warstwę z ćwiekami. Kolce zostały umieszczone na wierzchu utwardzonej żywicy i pokryte cienką warstwą nieutwardzonej żywicy.

Ostatnią warstwę należy zawsze utwardzać przez 2-4 minuty. Po rozformowaniu utwardzaj drugą stronę jeszcze przez kilka minut.

5. Dołącz swoje dwie części za pomocą pierścienia skokowego.

Twoje kolczyki z żywicy są kompletne i gotowe do noszenia!

Mam nadzieję, że podobała Ci się nauka tworzenia żywicznych kolczyków z kwiatami i obręczami! Jaka jest twoja ulubiona para? Komentarz poniżej!

Instrukcje

  Poniżej pokażę Ci proces krok po kroku, z obrazkami, jak wykonać kolczyki koła z żywicy i kolczyki kwiatki z żywicy. Te dwa procesy w dużym stopniu się pokrywają. W pierwszym samouczku pokazuję wszystkie szczegóły potrzebne do wykonania jakichkolwiek żywicznych kolczyków, więc na pewno zechcesz to przeczytać, nawet jeśli dodajesz kwiaty!

  Wykonywanie kolczyków z żywicy

  1. Zacznij od nałożenia cienkiej warstwy żywicy UV bezpośrednio z butelki na spód formy. Przebij bąbelki powietrza i rozprowadź w razie potrzeby wykałaczką.

  2. Utwardzaj przez 1 minutę w lampie UV. Uwaga: do żywicy może być dołączona instrukcja utwardzania w świetle słonecznym. Zdecydowanie możesz to zrobić, ale pamiętaj, że przejście przez ten proces będzie znacznie bardziej uciążliwe z dłuższym czasem oczekiwania.

  3. Dodaj swoje dodatki. Do tego samouczka użyłem płatków złota. Ponieważ rozpadają się podczas obsługi, najlepiej jest obchodzić się z jak najmniejszą ilością. Nałożenie kropli żywicy na wykałaczkę naprawdę pomogło. Nie martw się, że masz je dokładnie w miejscu – umieść je w przybliżeniu.

  Możesz zobaczyć, gdzie rozkruszyły się płatki na formie. Spróbuj wrzucić swoje kawałki od razu.

  4. Dodaj więcej żywicy. Użyj wykałaczki, aby dokładniej rozmieścić płatki (lub inne dodatki w razie potrzeby) i usunąć pęcherzyki powietrza. Przykryj żywicą, aż forma będzie pełna, ale nie przepełniona. Jeśli zależy Ci na naprawdę schludnych, wypolerowanych krawędziach, przed utwardzeniem będziesz chciał wyczyścić formę.

  5. Utwardź przez kolejne 2-4 minuty.

  6. Gdy forma ostygnie, wyjmij kolczyki i utwardź również po drugiej stronie, jeśli czujesz, że jest to potrzebne. Uważam, że bez tego jest trochę tandetny.

  7. Trzymaj tamborek pionowo, dodaj kroplę kleju Krazy i dodaj płaski kolczyk do uszu. Upewnij się, że wysycha we właściwym miejscu. Możesz go podeprzeć zacisk taki jak tenoprzyj go delikatnie o coś lub po prostu trzymaj pionowo przez minutę.

  8. Gdy kolczyk jest na swoim miejscu, nałóż na wierzch niewielką kroplę żywicy UV. Możesz go rozsmarować wykałaczką. Utwardzaj w pozycji pionowej pod lampą UV przez minutę, aby stwardnieć bez kapania. (Trzymałem go na miejscu, żeby moja ręka nie była pod spodem, ale słupek był. )

  9. Leczyć przez kolejną minutę. Dodaj plecy i gotowe! Czy te kolczyki koła z żywicy nie są piękne i proste?

  Wykonywanie kolczyków z kwiatów żywicy

  1. Musiałem wykonać proces kropli dwa razy, ponieważ mam tylko jedną formę. Zacznij tak jak powyżej, z cienką warstwą przezroczystej żywicy, utwardzonej przez minutę. Następnie nałóż kolejną bardzo cienką warstwę i dodaj kilka kawałków oddechu dziecka, starannie ułożonych. Utwardź przez kolejną minutę.

  2. Podczas utwardzania przygotuj warstwę wierzchnią/podłożową. Umieść trochę żywicy w małym kubku (jednorazowym lub silikonowym). Dodaj niewielką ilość nieprzezroczystego barwnika żywicy. Wymieszaj i dodaj trochę więcej w razie potrzeby, aż będziesz zadowolony z koloru.

  3. Przykryj warstwę kwiatów, aby wypełnić formę, wycierając nadmiar wokół kształtu. Użyj wykałaczki, aby upewnić się, że dostanie się między kwiaty i wybij pęcherzyki powietrza.

  4. Do części ćwieków użyłam mikrokulek zamiast kwiatków. W tym celu zrobiłem przezroczystą warstwę, warstwę z mikrokulkami, a następnie złotą żywicę i warstwę z ćwiekami. Kolce zostały umieszczone na wierzchu utwardzonej żywicy i pokryte cienką warstwą nieutwardzonej żywicy.

  Ostatnią warstwę należy zawsze utwardzać przez 2-4 minuty. Po rozformowaniu utwardzaj drugą stronę jeszcze przez kilka minut.

  5. Dołącz swoje dwie części za pomocą pierścienia skokowego.

  Twoje kolczyki z żywicy są kompletne i gotowe do noszenia!


Czy zrobiłeś ten projekt?

Zostaw komentarz na blogu lub udostępnij zdjęcie Pinterest