Przed premierą jej NOWEJ książki spotkaliśmy się z niezwykłą autorką Jessie Burton, aby porozmawiać o WSZYSTKICH rzeczach Home of Fortune – które trafią na półki 7 lipca. Kontynuacja jej bestsellerowej Miniaturystki, którą wracamy z protagonistką Nellą 19 lat później… Przejdźmy do rzeczy!

Hej Jessie! Czy możesz opisać to, co robisz w pięciu słowach?

Usiądź przy biurku, pisz powieści!

Twoja nowa książka The Household of Fortune jest kontynuacją The Miniaturist, czy dla tych, którzy potrzebują podsumowania, możesz podać nam krótkie streszczenie dotychczasowej historii?

Kiedy ostatni raz widzieliśmy Nellę Oortman w Amsterdamie w 1686 roku, miała 18 lat i przechodziła podróż dorastania, ze stratami i zyskami, które się z tym wiążą. Teraz spotykamy ją ponownie, w wieku 37 lat, starszą, nieco mądrzejszą i silniejszą. Wkrótce jednak uświadamia sobie, że szczęście jej bliskich jest zagrożone i że być może ma jeszcze więcej do zrobienia.

Intrygancki! Bohaterki, tajemnice i nierówności płci są zawsze mocnymi motywami w twojej pracy, powiedz nam, jak pojawiają się w Household of Fortune?

Nie chcę zdradzać zbyt wiele, ale jest kilka sekretów – subtelnych, starych i nowych, wybuchowych – które ludzie w tej powieści ukrywają przed swoimi bliskimi. Kobiety w tej książce są bardzo blisko siebie i lubię nadawać im głębię i bogactwo, a także nie zawsze muszą być „lubiane”.

Kup wygląd Jessie z naszym starożytnym symbolem przyjaźni, Wisiorek z tropikalnym ananasem.

Niedawno współpracowaliśmy nad prezentem prezentującym nasz wisiorek z tropikalnym ananasem, symbolizujący wiele rzeczy, co 10 owoc oznacza w Property of Fortune?

W XVII i XVIII wieku ananas był symbolem wielkiego luksusu, ponieważ był trudny do uprawy poza jego naturalnym środowiskiem i bardzo drogi. Był więc wyrazem władzy i pobłażania, a także smakiem rzeczy wykraczających poza zwykłe ludzkie doświadczenia. Dla niektórych postaci jest to klucz do ich wolności, dla innych to coś, co należy zostawić w spokoju.

Na szczęście, że mamy zajawkę Home of Fortune, już nie możemy się doczekać, aby dowiedzieć się, co stanie się później z Theą i Nellą! Czy na skrzydłach jest trzecia księga?

Cóż, nigdy nie mów nigdy! Minęło 13 lat, odkąd po raz pierwszy zacząłem pisać o Nelli i jej rodzinie, a mam inne projekty do realizacji, ale te postacie zajmują tak wyjątkowe miejsce w mojej wyobraźni, że zastanawiam się, czy kiedykolwiek będę w stanie je odpuścić.

Ponieważ te postacie są dla ciebie tak wyjątkowe, czy Nella i Thea lub fragmenty ich historii odnoszą się do twojego życia?

Naprawdę czuję więź z Nellą, ale szczerze mówiąc wszystkie postacie, które tworzę, to fragmenty mnie lub wyidealizowane wersje osoby, którą chciałbym być, lub ludzi, których znam. Nie są a single „ja” jako całością, ale doświadczenia, które miałem czasami, zostają przekształcone w tekst. Fabuła The House of Fortune polega częściowo na lepszym zrozumieniu siebie, tego, czego potrzebujesz i czego potrzebują ci, których kochasz. Myślę, że to podróż, w której zawsze jestem. W książce jest złamane serce, ponowne połączenie i zrozumienie, i to jest coś, do czego się odnoszę.

Bądź pięknością swojej grupy książkowej z Okulary Naszyjnik.

Co sprawia, że ​​czujesz się najbardziej inspirowany do pisania?

Chęć uchwycenia obcości i piękna życia i pozostawienia go jakoś żywego na stronie.

Czy jako matka dostrzegasz podobieństwa między macierzyństwem a pisaniem książki?

Zdecydowanie na poziomie metaforycznym. Masz pomysł na miesiące i miesiące, nie do końca pewien, jak na końcu wyjdzie. Masz w głowie książkę i dziecko, a Ty jesteś jej opiekunem – ale ostatecznie zarówno dziecko, jak i dzieła sztuki, które tworzysz, muszą wyjść w świat wolny od Twojej kontroli.

Gdybyś mógł komuś podarować kopię The Residence of Fortune, kto by to był?

Moja babcia i dziadek, którzy zmarli zanim zostałem opublikowany. Myślę, że byliby tacy dumni.

Myślimy, że oni też będą! Jakie inspirujące kobiety powinniśmy śledzić na Instagramie?

@elizabek, @kara_walker_formal, @BeckyBarnicomics, @rubyetc_, @tracyeminstudio, @traceeellisross

Czy masz wkrótce coś ekscytującego?

Pracuję nad sceniczną adaptacją muzyczną książki moich dzieci Niespokojne dziewczyny!

O MÓJ BOŻE! Feminizm, bajki i teatr, czego chcieć więcej?

Gotowy na kilka szybkich pytań:

Wyraziste czy subtelne? Oświadczenie

Czego ostatnio słuchałeś? Khruangbin i wiele rymowanek

Fikcja czy literatura faktu? Fikcja

Wzór czy kolor? Wzorzec!!

Dzięki Jessie! The Residence of Fortune zostanie opublikowany przez Picador 7 lipca w twardej oprawie i e-bookach. Zamów swój egzemplarz w przedsprzedaży u naszych przyjaciół w niezależnym sklepie Książkowy TERAZ!