Najgorsze trampki dla twoich stóp według podiatry

Wszyscy jesteśmy poza ideą, że piękno równa się ból. Prawidłowy? W rezultacie, jeśli chodzi o modę – w szczególności obuwie – wahadło stylu nadal przesuwa się w kierunku butów, które są stylowe oraz wygodna. Prawdopodobnie sam zauważyłeś lub obecnie uczestniczysz w tej zmianie, obejmując bezbolesne życie dzięki sandałom na płaskim obcasie i tenisówkom z przodu.

Ale jest pewien haczyk, jeśli chodzi konkretnie o to drugie. Chociaż teoretycznie genialne jest skakanie w fajnych tenisówkach, w przeciwieństwie do szpilek, jest jeden pozornie wygodna, modna sylwetka tenisówki, która może być najgorsza dla twoich stóp, powodując długotrwałe, bolesne skutki. I poszliśmy prosto do eksperta…Gotham Footcare założyciel Miguel Cunha – aby jeszcze bardziej ważyć.

Rozmawiając o stylach obuwia, których właściwie należy unikać, wołał o tenisówkach. „Chociaż mogą czuć się komfortowo, dopasowując się do czubka stopy, nie są to zalecane buty, ponieważ nie zapewniają wsparcia górnej i zewnętrznej części stopy, co może łatwo doprowadzić do skręcenia kostki” – wyjaśnił. Wątek.

Ale nadzieja nie jest stracona — wciąż istnieje wiele innych stylów sneakersów, które zapewniają większą stabilność i wsparcie. W tej notatce przedstawiamy poniżej kilka inspiracji wizualnych i szereg tych typów. A jeśli nadal chodzi Ci o tenisówki ze skarpetami i chcesz zaryzykować, po prostu bądź bardzo, bardzo ostrożny.