Najnowsza współpraca Marimekko to sztuka do noszenia

Lato to najlepszy czas na stworzenie garderoby kapsułowej pełnej łatwych do noszenia elementów. A najnowsza współpraca fińskiego domu projektowego Marimekko to zabawny sposób na wszechstronne letnie podstawy.

W poniedziałek marka print-and-coloration forward ogłosiła współpracę z Virginie Hucherprezentująca prace francuskiego artysty, które słyną z płynnych, abstrakcyjnych sylwetek i odważnych kolorów.

„Moim pierwszym wrażeniem, kiedy zobaczyłem prace Virginie, było to, że są super minimalistyczne, architektoniczne, graficzne, ale także bardzo dotykowe. Przyciągnęły mnie zarówno niesamowite kształty, jak i perfekcyjnie niedoskonałe wykończenia jej prac” – mówi w komunikacie prasowym Rebekka Bay, dyrektor kreatywna w Marimekko. „Ponieważ exact dzieła sztuki mają tak duży kształt, postanowiliśmy zamiast tego skonstruować sukienki wokół dzieł sztuki”.

Rezultatem są trzy sukienki o linii A oraz top rated i spódnica w odcieniach bieli, błękitu, brązu i czerwieni z dzieł Huchera. „Myślę, że zarówno projektanci mody, jak i artyści zawsze zajmowali się ekspresją artystyczną, a moda jest ważnym narzędziem, to uniwersalny język, który daje nam możliwość ujawnienia naszej tożsamości” – mówi Hucher.

Ta współpraca jest efektem partnerstwa Marimekko z amerykańską marką Mansur Gavriel, która zaowocowała gotowym na piknik asortymentem torebek z nadrukiem truskawkowym. Marka niedawno nawiązała również współpracę z Adidasem, wypuszczając nadruk w kwiaty model butów sportowych giganta odzieży Ultraboost, a także gotowe na siłownię fasony w odważnych odcieniach Marimekko.

Sprzedaż detaliczna od 310 do 395 USD, współpraca Marimekko x Virginie Hucher jest już dostępna pod adresem marimekko.com.

W Refinery29 jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci poruszać się po tym przytłaczającym świecie rzeczy. Wszystkie nasze propozycje rynkowe są niezależnie wybierane i nadzorowane przez zespół redakcyjny. Jeśli kupisz coś, do czego linkujemy na naszej stronie, Refinery29 może otrzymać prowizję.

Lubisz co widzisz? Co powiesz na więcej dobroci R29, właśnie tutaj?

Torba na wiadro Mansura Gavriela zostaje zmieniona

Jak zbudować letnią szafę na kapsułki?