Pielęgnacja skóry w porze deszczowej

Pielęgnacja skóry w porze deszczowej

To ta pora roku, kiedy zaczyna lać”koty i psy“. Twoja normalna pielęgnacja skóry nie zrobi wiele i musisz być trochę bardziej strategiczny, jeśli chodzi o pielęgnację skóry w porze monsunowej. I to jest jeszcze jeden powód, dla którego powinieneś zapoznać się z poniższymi wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji skóry, które pomogą Ci zachować czysty i świeży wygląd podczas deszczowej pogody.

02220628 1 OCZYŚĆ
Oczyść w porze deszczowej
  • Oczyścić: Pierwszą rzeczą, o której musisz pamiętać, jest to, że wilgoć nie jest zbyt przyjazna dla skóry, ponieważ ułatwia rozprzestrzenianie się bakterii i rozwój grzybów – wszystko to może prowadzić do poważnych chorób skóry. Dlatego musisz myć twarz i dłonie przynajmniej trzy razy dziennie. Powinno to pomóc w usunięciu nadmiaru oleju, a także brudu, który mógł zatkać pory skóry.
02220628 2 UTRZYMAJ RÓWNOWAGĘ pH
Utrzymuj równowagę pH w porze deszczowej
  • Utrzymuj równowagę pH: Jest pora monsunowa i są szanse, że zmokniesz. A to zaburzy równowagę pH Twojej skóry. Dlatego warto zastosować tonik, najlepiej bezalkoholowy, aby zachować świeży wygląd, a także wyrównać pH skóry.
02220628 3 NATURALNE NAWILŻACZE
Naturalne nawilżacze w porze deszczowej
  • Naturalne nawilżacze: Jest pora monsunowa, a wilgotność będzie wysoka. Minusem jest to, że wysoka wilgotność może powodować bardzo suchą skórę, na co należy uważać. Zaleca się stosowanie naturalnych środków nawilżających, aby Twoja skóra była napięta, elastyczna i promieniała świeżością. Możesz także unikać zwykłych mydeł, ponieważ zawierają one particular różne toksyny, które mogą pogorszyć twoją obecną sytuację. Zamiast tego możesz zdecydować się na mydło z bazą nawilżającą, takie jak Dove, które może pomóc Twojej skórze lepiej zachować wilgoć.
02220628 4 NAWILŻACZE NA BAZIE WODY
Nawilżacze na bazie wody w porze deszczowej
  • Nawilżacze na bazie wody: Jeśli masz ‘tłustą skórę’, to wiedz, że jest to spowodowane nadczynnością gruczołów łojowych. Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz się zbytnio martwić o wilgotność, ale wadą jest to, że nadaktywna produkcja gruczołów może powodować zatykanie się porów skóry. Dlatego warto sięgnąć po środki nawilżające na bazie wody, ponieważ mogą just one pomóc zachować „świeży” wygląd i utrzymać produkcję oleju w ryzach.
02220628 5 EKRAN PRZECIWSŁONECZNY
Ochrona przeciwsłoneczna w porze deszczowej
  • Krem do opalania: Jedynym błędem, jaki popełnia większość ludzi, jest to, że często zakładają, że nie potrzebują żadnego kremu z filtrem przeciwsłonecznym, jeśli akurat jest pochmurno. Faktem jest, że promienie UV mogą dobrze przenikać przez chmury, tak jak to się dzieje, w pogodny dzień i jest to jeszcze jeden powód, dla którego warto wybrać dobry blok przeciwsłoneczny ze skutecznym poziomem ochrony SPF. Niektórzy ludzie są naturalnie wrażliwi na światło słoneczne i jeśli jesteś jednym z nich, na pewno potrzebujesz dobrego kremu z filtrem, niezależnie od tego, czy jest pochmurno, czy nie.
02220628 6 ZŁUSZCZAJ
Złuszczaj w porze deszczowej
  • Odłupać się: Jedną z rzeczy, którą możesz chcieć przestrzegać przez cały czas, niezależnie od pory roku lub pogody, jest delikatne złuszczanie skóry. Złuszczanie to sposób, dzięki któremu skutecznie usuwasz martwy naskórek z ciała, a w rezultacie zachowujesz czysty i świeży wygląd.
02220628 7 NAWILŻANIE
Nawadniaj w porze deszczowej
  • Hydrat: Jedną z pierwszych rzeczy, których dowiadujesz się o porze deszczowej, jest to, że wysoka wilgotność może powodować większe pocenie się. W rezultacie twoje ciało traci niezbędne nawilżenie, dlatego musisz cały czas się nawadniać. Pij kilka uncji wody każdego dnia, aby Twoja skóra zachowała niezbędne nawilżenie i wyglądała na czystą, miękką i elastyczną. Bez niezbędnego nawilżenia Twoja skóra może wydawać się pozbawiona życia i matowa.
02220628 8 SZAMPON ODŻYWCZY
Szampon i odżywka w porze deszczowej
  • Szampon i odżywka: Ogólnie rzecz biorąc, możesz chcieć używać organicznych szamponów i odżywek dwa razy w tygodniu w trakcie sezonu. Ale jest pora monsunowa i przy dużej wilgotności na pewno będziesz się bardziej pocić, a to ułatwiłoby bakteriom, kurzowi i brudowi pokryć pory skóry na skórze głowy. Dlatego możesz chcieć częściej myć i kondycjonować włosy, aby temu zapobiec.
02220628 9 BRAK SZTUCZNEJ BIŻUTERIA
Brak biżuterii w porze deszczowej
  • Brak biżuterii: Biorąc pod uwagę, że jest to okres monsunowy i że nosisz sztuczną biżuterię, możesz chcieć się jej pozbyć. Jeśli masz wrażliwą skórę, istnieje duże prawdopodobieństwo, że możesz rozwinąć wysypkę lub wypryski, ponieważ pot reaguje na sztuczną biżuterię, którą nosisz, co może powodować swędzenie. Tak więc na czas pory monsunowej pożegnaj się ze sztuczną biżuterią.
02220628 10 MASKI NA TWARZ PEELINGI
Maseczki i peelingi w porze deszczowej
  • Maseczki i peelingi do twarzy: Zamiast kupować markowe maseczki i peelingi ze sklepu, możesz zdecydować się na stworzenie własnej odmiany. Z kilku prostych, domowych składników możesz stworzyć całkowicie bezpieczne i w 100% wolne od toksyn maseczki i peelingi do twarzy. W ten sposób możesz mieć pewność, że używasz „ekologicznych” maseczek i peelingów, a tym samym lepiej chronić swoją skórę. Co więcej, nie powinieneś też wywoływać reakcji alergicznej na to samo.

Oto niektóre z podstawowych wskazówek, których należy przestrzegać, aby zachować zdrowy blask skóry. I zawsze dobrym pomysłem jest sprawdzenie wszelkich skazy skóry przez lekarza, ponieważ skaza, o której mowa, może być objawem czegoś zupełnie innego. Dlatego warto jak najwcześniej postawić tę samą diagnozę. Po prostu postępuj zgodnie z tymi wskazówkami na porę deszczową, a powinieneś być w stanie to utrzymać „czysty, świeży blaskdo skóry, z łatwością.