Pielęgnacja włosów przedłużanych – 5 faktów

Wiele naszych klientek zastanawia się, jak dbać o przedłużanie włosów metodą kanapkową, pierścieniami lub keratyną i czy sobie poradzą. Przedłużanie włosów wymaga szczególnej uwagi ze względu na to, że są to martwe włosy i nie dostarczamy im naturalnych składników przez cebulki. Nie musisz się jednak martwić, że dodatkowe włosy spowodują więcej pracy i problemów. Przy odrobinie uwagi i serca będziesz mogła cieszyć się fryzurą, o której zawsze marzyłaś. Podpowiemy Ci, co robić, na co zwracać szczególną uwagę i czego unikać, dbając o przedłużanie włosów.

Jak czesać przedłużanie włosów

Wielu z nas nie wyobraża sobie pójścia spać bez zrobienia kilku rzeczy. Aby zadbać o nasze zęby szczotkujemy i nitkujemy. Aby zadbać o nasze ciało, bierzemy relaksujący prysznic i używamy balsamu. Aby zadbać o naszą cerę, odpowiednio wykonujemy makijaż i nakładamy krem. Aby zadbać o nasze włosy i przedłużanie włosów szczotkujemy je i pielęgnujemy. To pierwszy krok w pielęgnacji włosów przedłużanych.

Usuwa kurz i brud z włosów w ciągu dnia, wygładza końcówki i zapobiega plątaniu. Rozpocznij czesanie od końcówek i powoli przesuwaj się w górę. Zwróć szczególną uwagę na szwy, uważając, aby ich nie uszkodzić. Użyj pędzla z drobnym włosiem, najlepiej z naturalnego dzika. Zalecamy związać długie włosy w luźny warkocz, aby zapobiec splątaniu podczas snu. Jeśli jednak kosmyki się plączą, pod żadnym pozorem nie szarp ani nie ciągnij za włosy. Delikatnie rozczesuj sploty palcami, a następnie użyj pędzla, aby je wygładzić.

W naszym sklepie znajdziesz: brązowe włosy przedłużane oraz 18-calowe włosy.

Jak myć przedłużanie włosów

Drugim ważnym krokiem w pielęgnacji przedłużanych włosów jest ich umycie. Musisz dostosować częstotliwość mycia szamponem do swojego życia i sposobu, w jaki używasz przedłużaczy. Zalecamy jednak mycie ich przynajmniej dwa razy w tygodniu. Używaj łagodnych, nawilżających szamponów bez SLS, SLES czy parabenów, które nie wpłyną na przyczepność i strukturę.

Włosy doczepiane najlepiej umyć pod prysznicem. Dostosuj temperaturę wody do swoich upodobań – tylko upewnij się, że nie jest za gorąca. Szampon nanieść na dłonie i delikatnie spienić. Następnie nałóż szampon na skórę głowy i delikatnie wmasuj. Przejdź przez skórę głowy, upewniając się, że nie przegapisz żadnych obszarów. Następnie przesuń piankę w dół, myjąc włosy na całej długości. Unikaj okrężnych i ciągnących ruchów, które mogą splątać włosy. Spłucz pianę po umyciu i powtórz proces w razie potrzeby.

Jak wysuszyć włosy przedłużane?

Z przedłużeniami należy obchodzić się delikatnie. Nie używaj ręcznika ani suszarki na gorące powietrze. Po prostu przeciągnij palcami po włosach i delikatnie wytrzyj wodę z przedłużeń włosów ręcznikiem. Zalecamy jednak zastąpienie zwykłego ręcznika bawełnianym ręcznikiem lub nawet bawełnianą koszulką. Ze względu na bardziej miękką konsystencję, 10 wybór zapewni mniej uszkodzeń włosów. Owiń włosy i poczekaj, aż duża część wody wsiąknie w ręcznik. Następnie, jeśli się spieszysz, wysusz włosy chłodnym powietrzem. Jeśli jednak masz czas, pozwól swoim włosom wyschnąć naturalnie. Nie zalecamy chodzenia do łóżka z mokrymi włosami. Może to zbytnio splątać się i uszkodzić włosy.

Jak prostować i zwijać przedłużanie włosów za pomocą ciepła?

Wiemy, że przedłużanie i zagęszczanie włosów aż błaga o stylizację, prostowanie, kręcenie i zaplatanie. Uważaj jednak, aby nie przesadzić z częstą stylizacją. Dzięki swoim właściwościom martwy włos łatwiej traci elastyczność i nawilżenie. W efekcie szybciej wysycha i matowieje, co zwiększa skłonność do plątania się. Ze swojej strony polecamy stosowanie preparatów termoaktywnych, które zapewniają ochronę nie tylko przedłużeniom włosów, ale także naszym pasmom. Po prostu rozpyl produkt na włosach, pozwól mu wyschnąć i voilà! Teraz możesz robić z włosami, co chcesz. Drugim sposobem jest użycie niższych temperatur. Czasami możesz uzyskać nieoczekiwane rezultaty, używając znacznie niższej temperatury niż ta, której zwykle używasz. Stylizując na gorąco, zwróć szczególną uwagę na szwy – staraj się ich unikać.

Staraj się jak najrzadziej suszyć włosy. Latem są już codziennie narażone na znaczną ilość ciepła i prawdopodobnie i tak szybko wyschną na powietrzu, więc jeśli możesz, daj sobie przerwę od suszenia włosów i zrób to au naturel. Unikaj również prostownicy, ponieważ mogą one particular dodatkowo uszkodzić już wysuszone włosy. Poza tym elegancki styl tylko bardziej podkreśli puszące się włosy.

Zrób miksturę z wody, soku z aloesu i oleju z awokado. Miej go zawsze pod ręką, aby spryskać włosy, gdy potrzebujesz trochę nawilżenia i/lub kontroli. Inną dobrą opcją jest olejek arganowy zmieszany z wodą.