Podejmij działania na rzecz praw do aborcji 14 maja

Sobota 14 maja to narodowy dzień akcji na rzecz ochrony prawa do aborcji. Jeśli jesteś w Nowym Jorku, mam dla Ciebie trzy opcje:

  • 12:00-18:00: TO NAJWIĘKSZE WYDARZENIE: Akcja zakazów naszych ciał z Planned Parenthood i inną organizacją krajową zaczyna się w południe o godz Cadman Plaza na Brooklynie, naprzeciwko gmachu sądu. Marsz przejdzie przez Most Brookliński, a następnie zbierze się na Foley Sq.. Jeśli chcesz dołączyć tylko na Foley Sq., udaj się tam około 14.00 (Uwaga: to zawsze prawda, że ​​nie musisz zostać na całe wydarzenie! Lepiej być tam przez 30 minut lub godzinę, niż całkowicie przegapić wydarzenie.)
Propozycja stylu na jutro z Increase Up 4 Abortion Rights. Kliknij, aby przeczytać więcej o Zielonej Fali w Ameryce Łacińskiej.

Jeśli nie jesteś w Nowym Jorku, Kliknij tutaj znaleźć lokalne wydarzenie. A jeśli nie możesz wyjść na ulice, konieczne jest, abyś CZĘSTO skontaktował się z wybranymi przez siebie urzędnikami, aby zażądać, aby bronili wszystkich prawo do prywatności i integralności cielesnej — czerwone stany mogą zająć się wszystkim, od małżeństw homoseksualnych po kontrolę urodzeń. Proszę pamiętać, że Margaret Atwood nie napisała Opowieść podręcznej jako nie do pomyślenia dystopijna przyszłość każde nadużycie w nim było inspirowane historią. Proszę zauważyć, że projekt „Sprawiedliwości” Samuela Alito obalający sprawę Roe v. Wade był również inspirowany historią — konkretnie słynny XVII-wieczny sędzia w procesie o czary.

Jeden z moich znaków na jutro. Kliknij, aby przeczytać pisma eksperta Chrissy Stroop na temat chrześcijańskiego faszyzmu.

Jak więc skontaktować się z wybranymi przez siebie urzędnikami? Najprostszym sposobem jest Resistbot, który umożliwia wysłanie e-maila do wielu wybranych urzędników w niecałe dwie minuty, 24/7. O Resistbot pisałem już wcześniej. To takie proste, że możesz to zrobić w wannie, podczas spaceru z psem, w pociągu i podczas spaceru z kumplami w barze. (Zawsze lubiłem pisać po pijanemu przywódcy większości w Senacie, Chuckowi Schumerowi.) Nie ma czegoś takiego jak bycie zbyt zajętym, by użyć Resistbot. Aby rozpocząć, napisz słowo RESIST pod numer 50409. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, co powiedzieć wybranym urzędnikom i dlaczego powinieneś to zrobić z tego dokumentu Google, który stworzyłem jako przewodnik po moim cotygodniowym biuletynie aktywistycznym dla Indivisible Activate NYC. Jeśli się ze mną skontaktujesz, chętnie udzielę Ci również indywidualnego szkolenia.

Nawiasem mówiąc, kobiety w Stanach Zjednoczonych już są odmówiono leczenia poronień oraz nawet skazany za przestępstwa związane z ciążą, co przydarzyło się 21-letniej Britney Poolaw. Odmowa leczenia może być śmiertelna, jak miało to miejsce w 2012 r. w Irlandii, kiedy Savita Halappanavar zmarła w szpitalu na sepsę, kiedy odmówiono jej leczenia, podczas poronienia upragnionego dziecka w wieku 17 tygodni. Savita stała się twarzą historycznego głosowania Irlandii w 2018 r. za zniesieniem surowego zakazu aborcji ludzi tam obchodziło, że kobieta straciła życie. Niestety, zgony takie jak jej są mniej prawdopodobne, aby wywołać emocje głośnej autorytarnej mniejszości w Usa, ponieważ my już mają najgorszy wskaźnik śmiertelności matek wśród krajów rozwiniętych, a antyaborcyjni fanatycy nie mają żadnego interesu w naprawieniu tego. Niedługo będę miał dużo więcej do powiedzenia na temat amerykańskiego kultu śmierci, ale w tej chwili kończę przygotowania do jutrzejszych protestów. Właściwie mam trochę zaległości, ponieważ po południu poświęciłem trochę czasu na dołączenie kolejny umierający z Rise Up 4 prawa do aborcji. Ten był w Washington Square Park.

Wyszedłem z kolejki, żeby zrobić to zdjęcie.

Podczas umierania miałam przy sobie plakat przedstawiający Becky Bell, 17-letnią dziewczynkę, która zmarła po nielegalnej aborcji w Indianie w 1988 roku, ponieważ stan wymagał zgody rodziców na aborcję i bała się rozczarować rodziców. Inne osoby w grupie reprezentowały zgony związane z zakazem aborcji Savity Halappanavara Clara Bell Duvall (zm. 1929) Geraldine Santoro (zm. 1964) Pauline Roberson Shirley (zm. 1940) i Rosie Jimenez (zm. 1977).

Poza Stanami Zjednoczonymi sąd w Salwadorze – gdzie obowiązuje całkowity zakaz aborcji – w tym miesiącu skazał kobietę znaną tylko jako Esme do 30 lat więzienia po tym, jak straciła ciążę z powodu nagłego wypadku położniczego. Stało się tak, mimo że w zeszłym roku Międzyamerykański Trybunał Praw Człowieka orzekł, że Salwador był odpowiedzialny za śmierć Manuela, kobieta, która została skazana na 30 lat więzienia w 2008 roku za „zabicie jej dziecka”, gdy miała poronienie. Manuela faktycznie cierpiał z powodu niezdiagnozowany chłoniak Hodgkina — szpital był tak skoncentrowany na rzekomej aborcji Manueli, że lekarze zlekceważyli widoczne guzy na jej szyi. Zmarła dwa lata po odbyciu wyroku na chłoniaka, którego nigdy nie leczono właściwie.

Tymczasem w Teksasie jest jeden prawodawca, który nie chce pozostawić śmierci kobiety przypadkowi. Rzeczy takie jak posocznica, rak, udar mózgu i wykrwawienie nie są dla niego wystarczające. Ten side wprowadził ustawę zezwalającą na karę śmierci dla kobiet, które dokonały aborcji. Autorka i prawniczka Jill Filipovic odpowiedziała na Twitterze: „Więc w obronie życia oni cię zabiją”.

Do zobaczenia na ulicach.

Dodaj do zakładek mój często aktualizowany dokument Google dotyczący działań na rzecz praw aborcyjnych.