Polar Krush, międzynarodowa firma zajmująca się napojami mrożonymi, ogłasza wprowadzenie na rynek produktów bez plastiku – Retail Times

Międzynarodowa firma produkująca napoje mrożone, Polarny Krushogłasza dziś wprowadzenie na rynek nowej, niezawierającej plastiku gamy materiałów eksploatacyjnych dla świadomych ekologicznie konsumentów w Wielkiej Brytanii i Europie.

Portfolio całkowicie wolnych od polimerów materiałów eksploatacyjnych obejmuje papierowe kubki, wieczka kopułkowe i słomki do łyżek, oferując pierwsze w pełni nadające się do recyklingu, biodegradowalne i kompostowalne opakowania i słomki na rynku napojów mrożonych.

Asortyment zostanie wprowadzony w całej gamie produktów Polar Krush, Calippo i nowych Calippo Burst i obejmie markowe kubki, które klienci znają i kochają, bez uszczerbku dla jakości i funkcjonalności.

Badania pokazują, że 36 procent wszystkich wyprodukowanych tworzyw sztucznych jest wykorzystywanych w opakowaniach, w tym jednorazowych opakowaniach do żywności i napojów, z czego 85 procent trafia na wysypiska lub jako nieuregulowane odpady1. Dlatego firma Polar Krush podjęła misję poszukiwania rozwiązań wolnych od tworzyw sztucznych dla swoich produktów, aby rozwiązać bieżący difficulty zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi i służyć konsumentom, którzy szukają odpowiedzialnych alternatyw i dokonywać bardziej świadomych ekologicznie wyborów.

Przemawiając podczas premiery, Michael Reid, dyrektor generalny Polar Krush, skomentował: „To naprawdę ważny moment dla firmy, ponieważ wiele badań i ciężkiej pracy włożono w dostarczenie naszej zupełnie nowej gamy materiałów eksploatacyjnych. Informacje zwrotne od naszych klientów pokazują, że poszukują oni bardziej zrównoważonych rozwiązań, zwłaszcza takich jak ogrody zoologiczne i parki rozrywki, które chcą ograniczyć ilość odpadów z tworzyw sztucznych i centra rekreacyjne, które muszą zaspokoić potrzeby władz lokalnych i społeczności lokalnej. Jesteśmy przekonani, że nasza oferta produktów niezawierających polimerów zaspokoi tę potrzebę i zapewni konkurencyjną przewagę na rynku”.

Materiały eksploatacyjne niezawierające plastiku są następstwem pojawienia się nowej gamy mrożonych napojów gazowanych Polar Krush, Calippo Burst, która była największą premierą w tym sektorze od kilku lat. Asortyment oferuje ekskluzywne portfolio musujących bąbelków, które składa się z pięciu owocowych smaków – truskawkowego, cytrynowego, pomarańczowego, limonkowego i coli.

Serwując miliony filiżanek każdego roku w samej Wielkiej Brytanii, firma dostarcza maszyny i napoje do kilku krajów na całym świecie. Klientami są kina, kręgielnie, ośrodki wypoczynkowe, lodowiska, strefy gastronomiczne, parki wczasowe i tematyczne, centra handlowe i niezależni detaliści.