Popraw swoje pętelki jubilerskie za pomocą 6-stopniowych szczypiec kabłąkowych

Czy jesteś gotowy, aby wypróbować nowe okrągłe szczypce do tworzenia biżuterii z drutu?

To wygodne, łatwe w użyciu szczypce z okrągłymi końcówkami, które:

  • popraw spójność rozmiaru pętli
  • zapewniają ładne okrągłe pętle
  • pozwalają tworzyć większe pętle i krzywe.

Jeśli to brzmi dobrze, to para Sześciostopniowe szczypce do zapętlania (aka robienie kaucji) jest właśnie tym, czego potrzebujesz.

Jestem zaskoczony, jak długo zajęło mi użycie tych 6-stopniowych szczypiec z okrągłymi końcówkami do wszystkich moich pętli z drutu. Wydaje mi się, że stare nawyki ciężko umierają, ale teraz rzadko sięgam po moje stożkowe szczypce z okrągłymi końcówkami, aby zrobić pętle. Myślę, że te szczypce do pętelek są świetne dla początkujących twórców biżuterii z drutu.

6-etapowe szczypce do kabłąków firmy BeadSmith

6-stopniowe szczypce mają po 3 okrągłe bębny o różnych rozmiarach po każdej stronie szczęki. Dostępnych jest kilka różnych, ale te, które mam, pochodzą z Koralik Smith i mają beczki, które tworzą pętle o wymiarach 2mm, 3mm, 4mm, 5mm, 7mm i 9mm.

A jeśli się zastanawiasz, to nie jest submit sponsorowany. BeadSmith nie dał mi moich szczypiec (chociaż mogą w każdej chwili wysłać mi narzędzia lub materiały – chętnie je przejrzę). Zawiera jednak linki partnerskie do Amazon, które mogą dać mi niewielką prowizję od twojego zakupu bez żadnych dodatkowych kosztów.

Szczypce okrągłe i 6-stopniowa pętla

Szczypce okrągłe są niezbędne do wyrobu biżuterii z drutu. Wykorzystywane są do wielu zadań – od robienia pętelek na szpilki lub linki do oczu, po wyginanie krzywych na zapięcia i elementy kolczyków. Najpopularniejsze (tj. standardowe) szczypce do biżuterii z okrągłymi końcówkami mają zwężające się szczęki w kształcie stożka. Pozwalają na wykonanie różnych rozmiarów pętelek w zależności od miejsca ułożenia drutu – małe pętelki wykonuje się za pomocą końcówek żuchwy, większe pętelki u podstawy. Szczypce z okrągłymi końcówkami mogą się znacznie różnić pod względem okrągłej lufy, stopnia zwężenia szczęk, tego, jak dobrze trzymają cienki drut i czy poradzą sobie z grubszym drutem. Ich główne podobieństwo to stożkowe okrągłe lufy. Moje ulubione szczypce okrągłe to Okrągły nosek Tronex, standardowy uchwyt P531.

W tworzeniu biżuterii z drutu pętle są podstawową i niezbędną techniką. Może być również takim, z którym zmagają się ludzie (zwłaszcza początkujący) – z kilku powodów. Twoje pętle mogą nie być w pełni okrągłe (kształty łezki są powszechne) i może być trudno konsekwentnie tworzyć pętle o tym samym rozmiarze. Znalezienie jednej pary szczypiec z zaokrąglonymi końcówkami może być również trudne, aby uzyskać pełny zakres rozmiarów pętli, których potrzebujesz, lub mogą pracować z różnymi rozmiarami drutu, których potrzebujesz, więc możesz skończyć z wieloma parami szczypiec z zaokrąglonymi końcówkami .

Dlaczego więc 6-stopniowe szczypce do zapętlania są lepsze niż szczypce stożkowe z okrągłymi końcówkami – szczególnie dla początkujących?

Przede wszystkim uważam, że sześciostopniowe szczypce do zapętlania są najlepszymi szczypcami do tworzenia pętli o jednakowych rozmiarach. Dzięki standardowym, stożkowym szczypcom z okrągłymi końcówkami najlepszym sposobem na uzyskanie spójnej wielkości pętli jest zaznaczenie linii w miejscu na lufie, której używasz i wyrównanie z tym miejscem dla każdej pętli. Marker łatwo się ściera, a nawet z żyłką łatwo przesuwa się drut wyżej lub niżej na lufie, dzięki czemu pętla jest nieco większa lub mniejsza niż zamierzałeś.

Dzięki szczypcom do stopni nie uzyskasz tak szerokiego zakresu rozmiarów pętelek, ale wszystkie twoje pętelki będą tego samego rozmiaru, o ile użyjesz beczki o tym samym rozmiarze. Uważam, że najmniejsza lufa o średnicy 2 mm jest idealna do pętelek z koralikami, pętelek na haczykach i do zawijanych pętelek na bransoletkach z koralików. Czasami do tych samych celów używam też lufy 3mm, ale z grubszym drutem. Nie brakuje mi możliwości wykonania pętli mniejszej niż 2 mm lub w ogóle rozmiaru między 2-3 mm.

Jak wspomniałem, 6-stopniowe szczypce do pętelek mogą wykonać tylko sześć różnych rozmiarów pętli, ale zapewniają większy zasięg niż jakiekolwiek szczypce stożkowe, które mam. Druty z 6 pętlami pochodzą z 6-stopniowych szczypiec, a drugi drut jest próbką najmniejszego rozmiaru pętli, największego rozmiaru pętli i dwóch innych rozmiarów pomiędzy moimi zwykłymi szczypcami z okrągłymi końcówkami. Największy rozmiar pętelki jest idealny do wykonania zakrzywionego haczyka na francuskie haczyki kolczykowe. Pozostałe trzy rozmiary w środku dobrze sprawdzają się w przypadku zawieszek, haczyków i ogniw. Próbki zrobiłem z dwoma rozmiarami drutu – 24G (złoty) i 18G (miedziany), ponieważ czytałem komentarze, że szczypce nie zawsze zamykają się prawidłowo, aby użyć drutu o mniejszej grubości. Często używam z nimi drutu o grubości 26 i nie mam żadnych problemów.

Jest kilka rzeczy, które można zrobić za pomocą 6-stopniowych szczypiec zapętlających, których nie można zrobić za pomocą szczypiec stożkowych z okrągłymi końcówkami. Jednym z nich jest tworzenie zwojów drutu. Cewki druciane są używane na kilka sposobów w projektach biżuterii, w tym do wykonywania pierścieni skokowych. Czasami lubię też rozciągnąć zwoje, aby zrobić drut falisty.

Lub możesz oddzielić zwoje drutu, aby zrobić kwiaty.

Inną rzeczą, którą naprawdę lubię w 6-stopniowych szczypcach, jest to, że lufy są wystarczająco długie, abym mógł zginać dwa kawałki drutu jednocześnie. Na przykład, możesz zrobić dwa haczyki na raz, zaczynając od kawałka drutu dwa razy dłuższego niż potrzeba na jeden kolczyk. Złóż drut na środku, wyrównując druty, a następnie pracuj z obydwoma jako jeden podczas zginania pętli i haczyka. Odcinasz środkową zakładkę łączącą przewody, aby je rozdzielić.

Jeśli jest jedna rzecz, do której trzeba się przyzwyczaić z 6-stopniowymi szczypcami do robienia kaucji. Wykonuje zgięcie pod odpowiednim kątem, gdy robisz owinięte pętle. To trochę trudne, zwłaszcza gdy chcesz zrobić mniejszą owiniętą szyję i chcesz, aby zagięcie było blisko wierzchołka koralika. Po prostu używam najmniejszej beczki do zagięcia, a następnie obracam szczypcami, aby zrobić pętlę za pomocą tej samej beczki. Nie jest to wielka sprawa, ale wolę nie zmieniać położenia szczypiec. To na pewno mały issue.

Oczywiście jest przynajmniej jedna rzecz, którą można zrobić za pomocą szczypiec stożkowych z okrągłymi końcówkami, której nie można zrobić za pomocą szczypiec stopniowanych. Możesz zrobić znalezisko w kształcie stożka. Wydaje się, że to niewielka różnica, ponieważ nie sądzę, żebym kiedykolwiek robił stożki. Ponadto nadal musisz mieć w skrzynce narzędziowej szczypce z okrągłymi końcówkami. Jednak dla mnie zrobiłem 6-stopniowe szczypce jako podstawowe szczypce okrągłe zamiast narzędzia zapasowego / specjalnego.

Ostatnią rzeczą, którą lubię w 6-stopniowych szczypcach, jest to, że możesz trzymać drut owinięty wokół stopnia lufy podczas owijania pętli. Pozwala to zachować kształt pętelki i zapobiega zaciskaniu się pętelki i zmniejszaniu jej rozmiaru podczas owijania.

Mam nadzieję, że kupisz parę 6-stopniowe szczypce do pętelek i uznaj je za łatwe w użyciu. Użyłem ich prawie wyłącznie do projektów w mojej nowej książce o biżuterii drucianej dla początkujących, która będzie dostępna w listopadzie 2022. Teraz jestem całkowicie uzależniony od używania ich do wszystkiego. Poza tym nie są drogie.

Proszę zasubskrybuj lub śledź mnie, jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o przyszłych postach i wiadomościach o mojej nadchodzącej książce!

Przez e-mail: Możesz zarejestrować się przez podanie adresu e-mail oraz będziesz otrzymywać powiadomienia o nowych postach na blogu oraz ofertach specjalnych.