Produkcja surowca diamentowego De Beers spada o 4%

The Grupa De Beers poinformowała, że ​​produkcja surowca diamentowego spadła o 4% do 7,9 miliona karatów w drugim kwartale 2022 r. (Q2), pomimo „silnego” popytu na surowiec diamentowy utrzymującego się w tym kwartale.

W Botswanie produkcja spadła o 4% do 5,5 miliona karatów ze względu na przerób rudy niższej jakości zarówno w Jwaneng, jak i Orapa, a produkcja w Kanadzie spadła o 28% do ,6 miliona karatów z powodu nieplanowanych prac konserwacyjnych i wpływu nieobecności związanej z Covid-19 .

Dodatkowo produkcja w RPA spadła o 4% do 1,2 miliona karatów z powodu niższych ton przetworzonych.

Jednak produkcja w Namibii wzrosła o 67% do ,6 miliona karatów, przy ciągłych „silnych” wynikach Benguela Gem od czasu wczesnej dostawy nowego statku do odzyskiwania diamentów w pierwszym kwartale 2022 roku.

Tymczasem De Beers powiedział, że „silny” popyt na surowiec diamentowy utrzymywał się w drugim kwartale, a sprzedaż surowca diamentowego wyniosła 9,4 miliona karatów z trzech zabytków. Można to porównać z 7,3 miliona karatów z dwóch zabytków w drugim kwartale 2021 r. i 7,9 miliona karatów z dwóch atrakcji w pierwszym kwartale 2022 r., z których oba podobno odnotowały „silne” ożywienie popytu po Covid-19 w 2020 r.

Firma dodała, że ​​chociaż popyt konsumencki na diamenty naturalne nadal był silny w pierwszej połowie, pogorszenie globalnych warunków makroekonomicznych i zmniejszenie wydatków konsumenckich może wpłynąć na popyt na biżuterię z diamentami.

Mimo to połączenie trwających sankcji wobec Rosji, decyzji wielu amerykańskich firm jubilerskich o nałożeniu własnych ograniczeń na zakup rosyjskich diamentów oraz ciągły rozwój inicjatyw dotyczących pochodzenia „ma potencjał, aby wzmocnić stały silny popyt” na De Surowe diamenty piwa.

Ponadto średnia skonsolidowana zrealizowana cena w pierwszym półroczu 2022 r. wzrosła o 58% do 213 USD/ct (178,48 GBP/ct), w porównaniu z rokiem poprzednim ze 135 USD/ct (113,12 GBP/ct), ze względu na większy udział sprzedanych diamentów, a także wyższych cen.

Wskaźnik cen przybliżonych również wzrósł o 28% w porównaniu z I poł. 2021 r., odzwierciedlając „pozytywny” popyt konsumentów na biżuterię diamentową, a także wąskie zapasy w całym łańcuchu wartości diamentów.

Patrząc w przyszłość, wytyczne dotyczące produkcji na 2022 r. zostaną zwiększone do 32-34 milionów karatów (wcześniej 30-33 milionów karatów), w zależności od warunków handlowych i zakresu dalszych zakłóceń związanych z Covid-19.