Rodzaje zapięć do wyrobu biżuterii | Hurtownia łańcuszków do wyrobu biżuterii

Ważnym aspektem projektowania biżuterii jest zapięcie. Zapięcie może nie jest najbardziej zauważalnym elementem, ale jest najbardziej funkcjonalne, jeśli chodzi o noszenie ubrania i mocowanie go na miejscu. W niektórych przypadkach zapięcie może również stać się uderzającym elementem projektu.

Jest tak wiele rodzajów zapięć do wyboru, więc oto przewodnik, który pomoże wyjaśnić, jakie opcje są dostępne i jak z nich korzystać.

Zapięcie z pierścieniem sprężynowym:

Zapięcie pierścienia sprężynowego ma kształt pierścienia i jest otwierane przez odciągnięcie dźwigni na pierścieniu. Wewnątrz pierścienia znajduje się sprężyna, która jest ściskana razem podczas pociągania dźwigni. Gdy dźwignia zostanie zwolniona, pierścień może zamknąć się na pierścieniu skoku przymocowanym do drugiej strony łańcucha, zabezpieczając factor na miejscu.

Zapięcie w kształcie pierścienia sprężynowego jest bardziej odpowiednie do naszyjników i obrączek wykonanych z delikatnego, mniejszego łańcuszka. Ponieważ do obsługi zapięcia zwykle potrzebne są dwie ręce, nie jest zalecane w przypadku bransoletek lub osób, które mają problemy ze zręcznością, chyba że jest to zapięcie o większym rozmiarze.

Zapięcie z pazurami homara:

Ogólna konstrukcja tego zapięcia przypomina pazur homara, stąd nazwa, ale wygląd może się różnić w zależności od rodzaju biżuterii. Ramię zapięcia jest otwierane i zamykane za pomocą dźwigni z boku dzięki drobnemu mechanizmowi sprężynowemu w zapięciu. Zapięcie jest łatwiejsze do otwierania i zamykania niż sprężynowy pierścionek i jest odpowiednie do naszyjników, bransoletek i obrączek.

Zapięcie magnetyczne:

Zapięcia magnetyczne mogą mieć różne kształty, rozmiary i wzory. Zapięcia magnetyczne wykorzystują przyciągające magnesy, aby połączyć ze sobą dwa końce biżuterii. Magnesy o średniej sile są zwykle używane w celu zapewnienia bezpieczeństwa, gdy factor jest zatrzaśnięty, ale nie ma zbyt dużej siły, aby uniemożliwić użytkownikowi rozerwanie go. Jest to szczególnie przydatne dla osób noszących bransoletki, które mają dostęp tylko do jednej ręki podczas zakładania bransoletki lub osób mających problemy ze zręcznością.

Przełącz zapięcie:

Zapięcie przełączające zwykle składa się z paska w kształcie litery T, który mieści się w środku koła lub kształtu, który jest tylko mniejszy niż długość paska. Kiedy pręt jest obrócony, jest zabezpieczony na swoim miejscu, ponieważ nie może przejść przez otwór pod tym kątem. 10 projekt najlepiej sprawdza się w przypadku cięższych bransoletek i naszyjników, ponieważ waga pomaga utrzymać sztangę na swoim miejscu. Łączniki często są bardziej wkomponowane w projekt elementu, ponieważ mogą być bardziej dekoracyjne niż inne zapięcia.

Zapięcie na haczyk i oko:

Zapięcie na haczyk i oczko to bardzo prosta konstrukcja, która ma haczyk na jednym końcu łańcuszka i otwór na drugim końcu, do którego zaczepia się haczyk. 10 rodzaj zapięcia, podobnie jak zapięcie, najlepiej nadaje się do cięższych naszyjników lub bransoletek, które utrzymują haczyk na swoim miejscu.

Zapięcie na haczyk S:

Zapięcia te mają kształt litery S lub dwustronnego haczyka. Aby otworzyć i zamknąć, aby nosić biżuterię, należy otworzyć jedną krzywą, a następnie ścisnąć ją z powrotem, aby ją zabezpieczyć.

Zapięcie na haczyk na ryby:

Zapięcie na haczyk rybny składa się z owalnego pudełka na jednym końcu naszyjnika i haczyka na drugim końcu. Aby zamknąć i zabezpieczyć zapięcie, załóż haczyk na mały drążek na końcu owalnego pudełka, a następnie wepchnij haczyk do owalnego pudełka. Po wejściu do pudełka hak nieznacznie się rozszerzy, aby zablokować się na swoim miejscu. Aby odpiąć zapięcie, popchnij boki owalnego pudełka, jednocześnie wyciągając haczyk. To poluzuje haczyk, ale nadal jest na swoim miejscu, zabezpieczony drążkiem, więc po prostu odczep go, aby całkowicie odpiąć zapięcie.

Zapięcia z haczykami na ryby są idealne do naszyjników z pereł, ponieważ zapewniają dodatkowy method bezpieczeństwa, aby utrzymać je na miejscu i mogą być bardzo eleganckie, aby uzupełnić projekt naszyjnika z pereł.

Zapięcia koralikowe:

Zapięcia koralikowe działają na ogół jak zapięcia na haczyki rybne, ale zamiast ściskać boki, po jednej stronie znajdują się wypustki, które ściskają się, aby zwolnić zapięcie. Są lekkie, ozdobne i doskonale nadają się do naszyjników z pereł.

Zapięcie na zamek błyskawiczny:

Zapięcie zatrzaskowe to zwykle pręt lub rurki, które wsuwają się w siebie i blokują na swoim miejscu. Te typy to również zapięcia wielonitkowe, idealne do bransoletek lub naszyjników warstwowych.

Sprawdź naszą kompletną kolekcję zapięć i przełączników w kolorze srebra, złota na srebrze, różowego złota na srebrze, oksydowanego, rodowanego, wypełnionego złotem i 14-karatowego złota tutaj: https://www.azfindings.com/wholesale-gold- srebrne-zapięcia-przegubki