Sainsbury jest pod presją, jeśli chodzi o pensję na życie dla wszystkich pracowników

ŻYWNOŚĆ I AMP Consume

27 czerwca 2022 | przez Biuletyn Handlowy

Sainsbury’s jest pod presją, by wypłacać wszystkim pracownikom i wykonawcom niezależnie ustalaną pensję na życie po tym, jak Coutts & Co i Coal Pensions Board dołączyły do ​​grupy inwestorów, którzy popierają rezolucję wzywającą do zmiany.

Według The Guardian, uchwała zostanie poddana pod głosowanie na dorocznym zgromadzeniu akcjonariuszy Sainsbury 7 lipca. Zostało to zgłoszone przez ShareAction, które wezwało supermarket do zobowiązania się do uzyskania akredytacji w fundacji Living Wage Foundation.

Jednak gazeta podała, że ​​Sainsbury’s napisał do akcjonariuszy, prosząc ich o głosowanie przeciwko uchwale, ponieważ już teraz płaci więcej niż wielu konkurentów. Powiedział również akcjonariuszom, że woli ustalać własne stawki płac, niż zlecać im ustalanie ich przez organ zewnętrzny.

Sainsbury’s wypłaca bezpośrednio zatrudnionym pracownikom pensję godną utrzymania, obliczoną przez Fundację Dwelling Wage, wynoszącą co najmniej 9,90 GBP poza Londynem i 11,05 GBP w Londynie wewnętrznym i zewnętrznym. Nie dotyczy to jednak wykonawców.

W supermarkecie powiedziano: „Akredytacja jako pracodawca płacący godziwe wynagrodzenie oznaczałaby, że strona trzecia – Fundacja Dwelling Wage – decydowałaby o corocznej zmianie wynagrodzenia naszego kolegi. Uważamy, że słuszne jest, aby firma i nasi interesariusze podejmowali niezależne decyzje dotyczące wynagrodzeń i świadczeń, a nie decydowali o nich odrębny organ zewnętrzny”.

Wyślij 10 artykuł do znajomego

Aby korzystać z tej funkcji, musisz być zalogowany.

Zaloguj się tutaj