Ucieczka z Kornwalii. | Ledwo istnieje piękno

co robić w Kornwalii

F i ja zdecydowaliśmy, że potrzebujemy trochę przerwy i znaleźliśmy się w rezerwacji pobytu w Kornwalii w zeszłym miesiącu.

Spędziłem jedną trzecią dekady na uniwersytecie w Devon, a mimo to nigdy nie odważyłem się na ten krótki skok i skok na południe, na wybrzeże Kornwalii.

Na naszą bazę wybraliśmy Falmouth, centralną do zwiedzania sąsiednich miasteczek i wiosek.

co robić w Kornwalii

co robić w Kornwalii

co robić w Kornwalii

co robić w Kornwalii

W nieco krótkim czasie zameldowaliśmy się w czymś, co prawdopodobnie najlepiej opisać jako nowoczesny, żeglarski domek (głównie wybrany ze względu na jacuzzi na balkonie). Jest to część większego, niezależnego kornwalijskiego hotelu, który wyglądał jak dawniej rozkwitu i wyblakłej wielkości, ale w ujmujący sposób, jakby wyrwany z kart Enid Blyton.

co robić w Kornwalii

Nasz pierwszy wieczór zafundował nam piękny sen nad portem. Zdecydowałem się nie zabierać aparatu w tę podróż, a fotografia iPhone’a z pewnością nie odda tego sprawiedliwie, ale to smak.

Chciałem odwiedzić The Hidden Hut na plaży Porthcurnick, chwalebną chatę położoną wśród rodzimej fauny Kornwalii i sporą liczbę wąskich schodów. linia brzegowa.

co robić w Kornwalii

Wietrzna, ale zalana słońcem ścieżka przybrzeżna zaprowadziła nas do odosobnionej ławki na cyplu z panoramicznym widokiem na słońce, morze i fale.

Kolacja, która okazała się godna uwagi, została podana o godz Bezczynne skałyśw Mawes.

Na początek parfait grzybowy i ciepłe, opiekane bułeczki z masłem z wodorostów.

co robić w Kornwalii

Jako dania główne wybrałem gotowaną na maśle gładzicę (gotowanie na maśle poprawia wszystko) na risotto z kraba (pełne kraba i mniej risotto, które z przyjemnością odkryłem), otoczone szafranowym veloute i warzywami. Wszystko nienagannie ugotowane.

F wybrał lokalną kornwalijską jagnięcinę w towarzystwie agnolotti z koziego sera, dzikiego czosnku i szparagów.

co robić w Kornwalii

Desery. Moje było ich podejściem do malinowego Eton Mess naprawdę pełnosmakowy sorbet i galaretka malinowa, liofilizowane kawałki malinowej bezy, świeże, pulchne, soczyste maliny i kremowe lody śmietankowe z kornwalii.

F’s, ich kremowa tarta z kremem, sorbet jogurtowy i owocowe dodatki. Skończyło się na tym, że woleliśmy siebie nawzajem (podczas gdy mój wydaje mi się, że wygląda bardziej imponująco, umiejętności w tarcie były oczywiste).

co robić w Kornwalii

Powrót do naszej bazy słodkim promem samochodowym King Harry, aby zanurzyć się w wannie z hydromasażem i zobaczyć, co przyniesie jutro.

XX