Vinted announces dedicated shipping brand

Platforma zakupów używanych peer-to-peer Vinted ma zamiar uruchomić dedykowaną markę wysyłkową Vinted Go, aby zapewnić szereg nowych usług wysyłkowych członkom rynku i innym firmom.

Jest to poważna zmiana dla rynku i jest częścią szerszego przekształcenia struktury Grupy Vinted w celu wsparcia jej celów i strategii rozwoju. Firma ma 65 milionów członków na 16 rynkach w Europie i Ameryce Północnej, a na Vinted Market znajduje się ponad 300 milionów używanych przedmiotów.

Vinted Go, który zapewni wygodniejsze i bardziej przystępne cenowo opcje dostawy dla Vinted Market i innych company, z naciskiem na PUDO (odbiór, odbiór) jako bardziej oszczędną opcję dostawy niż do domu. W dłuższej perspektywie jej ambicją jest wdrażanie kolejnych rozwiązań ograniczających negatywny wpływ dostarczania przesyłek na środowisko.

Żegluga od dawna stanowi główny aspect oferty Vinted, a jej stale rozwijająca się sieć składa się dziś z 43 przewoźników i 220 000 punktów PUDO w całej Europie. Oznacza to, że członkowie mogą wysyłać i otrzymywać od siebie przedmioty używane w przystępnej cenie, wygodnie, a w niektórych przypadkach, ze względu na skupienie się na PUDO, z mniejszym wpływem na emisję dwutlenku węgla niż dostawa do domu.

Co więcej, Vinted Go wprowadza na rynek dwie nowe usługi, w tym miesiącu zacznie wprowadzać wybór skrytek pod własną marką w rejonie Paryża. Dzięki tej usłudze członkowie Vinted w Paryżu będą mogli wybrać Vinted Go jako opcję dostawy swoich zakupów, która będzie przewożona między PUDO w pojazdach elektrycznych.

Jednocześnie Vinted Go opracowuje nową cyfrową platformę wysyłkową, która połączy i zoptymalizuje infrastrukturę przewoźników zewnętrznych dla każdej firmy. Platforma zostanie uruchomiona w przyszłym miesiącu.

Vytautas Atkočaitis, wiceprezes Vinted Go, powiedział: „Infrastruktura transportu transgranicznego w Europie jest bardzo rozdrobniona i brakuje jej przystępności cenowej, wygody i łączności, które są kluczowe dla umożliwienia międzynarodowego handlu elektronicznego.

„Nasz zespół przez lata pracował niezwykle ciężko, aby połączyć wielorynkową sieć partnerów dostawczych, co zaowocowało szerokim wyborem niedrogich opcji dostawy dla członków Vinted. Stało się to kluczową częścią naszej oferty dla członków i pomogło nam zachęcić do korzystania z drugiej ręki na platformie Vinted. Teraz, tworząc osobną firmę, która koncentruje się bardziej konkretnie na wysyłce, możemy wzmocnić i rozszerzyć naszą ofertę, jednocześnie opracowując i testując różne rozwiązania, aby ostatecznie zapewnić lepsze wrażenia związane z wysyłką”.

Czytaj więcej: Vinted współpracuje z InPost w ogólnoeuropejskiej umowie

Kredyty obrazkowe: